İsim Arama

Homeros İsminin Anlamı Nedir? Homeros Ne Demek?

Homeros ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Homeros isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Homeros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Homeros isminin anlamı nedir? Homeros ne demek?

Homeros isminin anlamı nedir?
  • Homeros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Homeros isminin kökeni: Yunanca
  • Homeros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Homeros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Homeros ismindeki harf sayısı: 7
  • Homeros isminin rengi: Mavi
  • Homeros isminin nitelikeri: Tez Canlı, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Komik, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Homeros

Homeros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Homeros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Homeros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Homeros İsmiyle Uyumlu İsimler

Homeros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Homam, Katharos, Keros, Kairos

Homeros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gregoros, Toros, Homeros, Patros, Kyros, Kedros, Argyros, Petros, Eros, Isidoros

Homeros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Homeros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Homeros İsmi Konulabilir Mi?

Homeros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Homeros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Homeros İsmi Caiz Mi?

Homeros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Homeros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Homeros İsminin Özellikleri

Homeros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Homeros İsminin Sayı Analizi

Homeros isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
O: 18
M: 16
E: 6
R: 21
O: 18
S: 22

Homeros isminin numerolojik değeri: 111

Homeros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Homeros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasret çektim özledim bir ömür boyu
Onur Ayva
Maziyi unutur mutlu oluruz
En çok istediğim sensin sevdiğim
Resimlerde mutluluk saçmak isterim
Onur Ayva
Sen gidersen ben biterim.

Homeros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Homeros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Homeros

Homeros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Homeros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Homeros

Homeros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Homeros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Homeros

Homeros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Homeros: Antik Çağ Yunan destan şairidir.Homeros, MÖ. 9. Yüzyılda yaşadığı düşünülmektedir. Doğum yeri olarak yedi ayrı yer gösteriliyor. (Smyrna)İzmir’de doğduğu, İonia yöresinde yaşadığı kabul edilmektedir. Bu arada doğduğu yerden ayrılıp Khios (Sakız) Adası’na yerleştiği de kabul edilir. Tarihçi Herodot (İÖ 484-425) şöyle diyor: “Hesiodos ile Homeros Yunanlıların Tanrı soylarını kurdular, yetkilerini ve işlerini ayırdılar, görünüşlerini belirttiler” ve ekliyor “onlar benden dört yüzyıl önce yaşadılar”...
Homeros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Homeros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Maceracı, Espirili olmalarıdır.

Homeros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Homeros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Baskıcı olmalarıdır.

Homeros isminin Notasyonları Nelerdir?

Homeros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Homeros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Homeros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Homeros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Homeros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Homeros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Homeros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Homeros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Homeros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.