İsim Arama

Homer İsminin Anlamı Nedir? Homer Ne Demek?

Homer ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Homer isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Homer isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Homer isminin anlamı nedir? Homer ne demek?

Homer isminin anlamı nedir?
  • Homer isminin cinsiyeti: Erkek
  • Homer isminin kökeni: Yunanca
  • Homer isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Homer ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Homer ismindeki harf sayısı: 5
  • Homer isminin rengi: Mavi
  • Homer isminin nitelikeri: Tez Canlı, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Homer

Homer isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Homer ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Homer isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Homer İsmiyle Uyumlu İsimler

Homer İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Akmer, Chedorlaomer, Esmer, Homam, İmer, Kamer

Homer İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amer, Sağlamer, Telimer, Sümer, Tamer, Erimer, Ammer, Atamer, Ahmer, Homeros

Homer ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Homer İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Homer İsmi Konulabilir Mi?

Homer isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Homer isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Homer İsmi Caiz Mi?

Homer ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Homer isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Homer İsminin Özellikleri

Homer isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Homer İsminin Sayı Analizi

Homer isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
O: 18
M: 16
E: 6
R: 21

Homer isminin numerolojik değeri: 71

Homer İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Homer İsmi İle Akrostiş Şiirler

Her gece rüyamda görüyorum seni
Olmaz olsun böyle ızdırap
Mutlu olmam için adın attın sen yarim
En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerinde aşkı buldum ben inan

Homer İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Homer isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Homer

Homer İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Homer isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Homer

Homer İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Homer isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Homer

Homer İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Homeros: Antik Çağ Yunan destan şairidir.Homeros, MÖ. 9. Yüzyılda yaşadığı düşünülmektedir. Doğum yeri olarak yedi ayrı yer gösteriliyor. (Smyrna)İzmir’de doğduğu, İonia yöresinde yaşadığı kabul edilmektedir. Bu arada doğduğu yerden ayrılıp Khios (Sakız) Adası’na yerleştiği de kabul edilir. Tarihçi Herodot (İÖ 484-425) şöyle diyor: “Hesiodos ile Homeros Yunanlıların Tanrı soylarını kurdular, yetkilerini ve işlerini ayırdılar, görünüşlerini belirttiler” ve ekliyor “onlar benden dört yüzyıl önce yaşadılar”...
Homer İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Homer ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Homer İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Homer ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Homer isminin Notasyonları Nelerdir?

Homer isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
R: Rize

Homer Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim

Homer isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
R: Romeo

Homer isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
R: Reis

Homer İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Homer ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Homer ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Homer ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Homer İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.