İsim Arama

Elif İsminin Anlamı Nedir? Elif Ne Demek?

Elif ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elif isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elif isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elif isminin anlamı nedir? Elif ne demek?

Elif isminin anlamı nedir?
 • Elif isminin cinsiyeti: Kız
 • Elif isminin kökeni: Arapça
 • Elif isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Elif ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
 • Elif ismindeki harf sayısı: 4
 • Elif isminin rengi: Pembe
 • Elif isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Sinirli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elif

Elif isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elif ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
F: Uysal, Güven verir. Sakin tavırlara sahiptir. Ve etrafınca karizmatik olarak düşünülür.

Elif isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elif İsmiyle Uyumlu İsimler

Elif İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elim, Elisabet, Eliz, Eliora, Elis, Elik, Elidad, Elianna, Elisavet, Elif

Elif İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eliasaph, Elienai, Elibol, Elitaş, Elidemir, Eliran, Eliah, Elizur, Eliakim, Eliaz

Elif ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elif İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elif İsmi Konulabilir Mi?

Elif isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elif isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elif İsmi Caiz Mi?

Elif ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elif isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elif İsminin Özellikleri

Elif isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İnsanlarla zaman geçirmeyi çok severler. Özellikle arkadaşlarını evlerinde ağırlamayı severler. Çok iyi ev sahibidirler. Kendilerini başkalarına adarlar. Diğer insanların dertlerine, sorunlarına, acılarına ortak olmayı ve onlara destek olmayı çok önemserler. Ancak bazı durumlarda diğer insanlara yardım ederken arada kalabilirler ve olayların içine istemedikleri halde çekilebilirler.

Elif İsminin Sayı Analizi

Elif isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
F: 7

Elif isminin numerolojik değeri: 40

Elif İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Elif İsmi İle Akrostiş Şiirler

Elleri elinde olmalı yarin derler
Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese
Farkında olmadan aşık oldum ben sana

Elif İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elif isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elif

Elif İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elif isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elif

Elif İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elif isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elif

Elif İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Elif Sümbül Sert: Elif Sümbül Sert, 27 Şubat 1982 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. İki abisi vardır. Anne ve babası öğretmendi, Elif daha küçükken boşandılar. Abileri babası ile kaldı kendisi annesi ile kaldı, babası ve abileri ile bir daha görüşmedi. 1994-1996 yılları arasında Bursa’da Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosunda açılan Tiyatro kurslarına devam etti.2000 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalından 2005 yılında mezun oldu.İsmail Tarman İlk Öğretim Okulu...
 • Elif Şadoğlu: Survivor 2017 yarışmasına katıldı.Elif Şadoğlu, 14 Aralık 1992 tarihinde istanbul’da doğmuştur. 6 yaşında jimnastik ve spora başladı. Elif Şadoğlu, İstanbul, Ataşehir Let's Club’de spor ve yaşam merkezi alanında Fitness Eğitmenliği yapmakta ve 2014 TVG ve Fitness şampiyonasında Avrupa Vücut Geliştirme Fitness şampiyonu oldu. 2016 Dünya şampiyonu ve 2016 Avrupa şampiyonu dereceleriyle dikkat çekti. Hem voleybol, yüzme hemde hentbol ve atletizm yapıyor. Zumba ve Cycle GX türkiyenin en önde gelen h...
 • Elif Atakan: Elif Atakan, 22 Nisan 1993 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Babası Selim Atakan, annesi Zeynep Özbatur’dur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman Bölümündeokudu. Daha önce Harry Pot seslendirmeler yapan Elif Atakan, 2009 yılında Pınar Altuğ ve Emre Kınay'ın başrolde oynadığı "Aile Reisi" dizisindeki "Eylül" rolü ile oyunculuğuna ilk adımını atmış oldu.2012 yılında “Suskunlar” dizisinde "Gülten" rolünü canlandırken Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar,...
 • Elif Doğan Türkmen: CHP Adana Milletvekilidir. Elif Doğan Türkmen, 1 Ocak 1962 tarihinde Hatay ilinin ilçelerinden biri olan Kırıkhan’da doğmuştur. Baba adı Rıza, anne adı Döne'dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 yılında mezun olduktan sonra Adana Barosuna bağlı olarak Adana’da serbest avukat olarak çalıştı. Elif Doğan Türkmen, Adana İşm Kurulu Başkanlığı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Kadın Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Odalar ve Borsal...
 • Elif Kaya: Yarısı siyah yarısı sarı saçları ile adını duyurduElif Kaya, 1988 yılında doğmuştur. Karadenizlidir. İlk bestesini 12 yaşında yaptı. Yaptığı ilk bestenin adı “Nerdeydin Dün Gece” dir. Elif Kaya, müzik işine başlamadan önce Ayşe Tolga’nın yanında organik kozmetik mağazasında çalıştı.Elif Kaya, 2009 yılında Mustafa Sandal’ın "Karizma" adlı albümünde "Var mısın Yok musun?" isimli şarkıda düet yaparak profesyonel müzik hayatına ilk adımını attı. Daha sonra Serdar Ortaç ile çok küçük çapta bir çalışm...
 • Elif Ece Uzun: 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.Elif Ece Uzun, 5 Ağustos 1983 tarihinde Bolu’da doğmuştur. Annesi Gürcistan-Batum’lu, babası aslen Rize, Çayeli’lidir. Adapazarında büyüdü. İlkokul ve ortaokulun bir kısmını Adapazarı’nda okudu. Sonra ortaokulun kalan kısmını İzmit’te okudu. Turizm Meslek Lisesine İzmit’te devam ederken yerel televizyonlarda programlar yapmaya başlamıştır. 15 yaşında Best Model yarışmasına katılarak modelliğe başladı. 1 yıl sonra Ertan Kayıtkent ve Fevziye Çamel...
 • Elif Güvendik: Elif Güvendik, 22 Eylül 1975 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir ablası vardır. Babası astsubay olduğu için çok şehir değiştirdiler. Çocukluğu Ankara ve İzmir’de geçti. Ege Üniversitesi Konservatuarı Halk Dansları Bölümünden mezun oldu. Erdem Siyavuzgil’den, Yüksek Sadakat’in üyesi Kenan Vural’dan ve Fatma Can’dan şan dersleri aldı. Dinç Bilgin tarafından kurulan ve 1991 – 1997 yılları arasında yayın hayatına devam eden Satel TV’de 1995 yılında vj olarak televizyon hayatına başladı. 1997 yılında ...
 • Elif Sönmez: Elif Sönmez, 20 Kasım 1978 tarihinde istanbul’da doğmuştur. İtalyan Lisesini bitirdikten sonra Milano Güzel Sanatlar Akademisi Heykel Bölümünden mezun oldu. Elif Sönmez, 2004 yılındaShow TV’de başlayan ve baş rollerinde Tamer Karadağlı, Azra Akın veDeniz Uğur'un oynadığı “Yağmur Zamanı” adlı dizi ile oyunculuk hayatına başladı.2012 - 2015 yılları arasında yönetmenliğini Uluç Bayraktar ve Cem Karcı’nın yaptığı ve başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Leyla Lydia Tuğutlu ve Çetin...
 • Elif Şafak: Aşk adlı romanı ile Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan edebi eserinin yazarı unvanına sahip olmuştur.Elif Şafak, 25 Ekim 1971 tarihinde babasının eğitimi için bulundukları Fransa, Strazburg’da doğmuştur. Babası sosyal psikolog Nuri Bilgin, annesi diplomat Şafak Atayman'dır. Elif dünyaya geldikten kısa bir süre sonra anne babası boşandıkları için annesinin yanında büyüdü ve annesinin adını soyadı olarak kullandı. Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, ...
Elif İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elif ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Uysal olmalarıdır.

Elif İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elif ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Güven Vermeyen olmalarıdır.

Elif isminin Notasyonları Nelerdir?

Elif isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
F: Fatsa

Elif Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
F: Fatih

Elif isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
F: Foxtrot

Elif isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
F: Felenk

Elif İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elif ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elif ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elif ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elif İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 6 yorum yapılmıştır.

Elif Su Hanedan
21.05.2018

Elif ismini de su ismini de çok seviyorum. Adım elif su :) isminin analizi de çok doğru.

Elif Çelik
22.03.2018

Çok enterasan çok güzel.

Elif
18.02.2018

Herşey aynı beni anlatıyor güzel.

Edanur Çelik
15.01.2018

Delice bir fikir yoruma yazana katılıyorum.

Gülseren Taş
16.05.2017

Çok salakça bir manası var aslında anlamı böyle degil benim kardeşimin adıda elif o yuzden bılıyorum.

Elif Keskin
04.02.2017

Cok güzel iyi cok hos anlayıslı.