İsim Arama

Eliana İsminin Anlamı Nedir? Eliana Ne Demek?

Eliana ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eliana isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eliana isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eliana isminin anlamı nedir? Eliana ne demek?

Eliana isminin anlamı nedir?
  • Eliana isminin cinsiyeti: Kız
  • Eliana isminin kökeni: İbranice
  • Eliana isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eliana ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eliana ismindeki harf sayısı: 6
  • Eliana isminin rengi: Pembe
  • Eliana isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, İnatçı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eliana

Eliana isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eliana ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Eliana isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eliana İsmiyle Uyumlu İsimler

Eliana İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elis, Doriana, Tiana, Etana, Gregoriana, Elizan, Aleana, Iriana, Thana, Chana

Eliana İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zyana, Eliuz, Eliaçık, Elisai, Eliaz, Elisheva, Eliud, Elitaş, Elihu, Elienai

Eliana ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eliana İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eliana İsmi Konulabilir Mi?

Eliana isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eliana isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eliana İsmi Caiz Mi?

Eliana ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eliana isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eliana İsminin Özellikleri

Eliana isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Eliana İsminin Sayı Analizi

Eliana isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
A: 1
N: 17
A: 1

Eliana isminin numerolojik değeri: 52

Eliana İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Eliana İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Aşkların güzellini ben sende gördüm.
Ne olur geri dön artık yüreğim benim
Aşkların güzellini ben sende gördüm.

Eliana İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eliana isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eliana

Eliana İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eliana isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eliana

Eliana İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eliana isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eliana

Eliana İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eliana ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eliana İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eliana ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Girişken, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Eliana İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eliana ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Eliana isminin Notasyonları Nelerdir?

Eliana isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
A: Adana
N: Niğde
A: Adana

Eliana Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
A: Ahmet
N: Nizam
A: Ahmet

Eliana isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
A: Alfa
N: November
A: Alfa

Eliana isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
A: Aydın
N: Neptün
A: Aydın

Eliana İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eliana ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eliana ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eliana ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eliana İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Eliana Garibova
27.11.2018

Benim ismimi cok seviyorum okudum dahada sevmeye basladim.