İsim Arama

Eli İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Eli isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Eli isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eli isminin anlamı nedir? Eli ne demek?

 • Eli isminin cinsiyeti: Erkek
 • Eli isminin kökeni: İbranice
 • Eli isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Eli ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Eli ismindeki harf sayısı: 3
 • Eli isminin rengi: Mavi
 • Eli isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz

Eli İsminin Anlamı Nedir? Eli Ne Demek?

Eli isminin anlamı nedir?

Eli İsminin Analizi

Eli isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eli ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz insancıllıktır. Ilımlılığı, bağışlamayı ve özveriyi öğrenmelisiniz. Bundan çıkar sağlamak isteyecek insanlara karşı hazırlıklı olun. İdealist, hoşgörülü, sevecen ve cömert birisiniz. İnsanlara yol göstermekten haz duyuyorsunuz. Bu potansiyelinizi kullanmadığınız takdirde, bencil ve duygusuz bir insan olma ihtimaliniz oldukça fazla! Bu durumdaki insanlarla olan iletişiminiz ve ilişkileriniz tehlikeye girmiş olacaktır.

İfadenizi, insan severlikle yani iyilikle ortaya koyacaksınız.Dünyayı sevin, onun sizin şefkatinize ve yardımınıza ihtiyacı var.Başladığınız bir işi sonuna kadar götürün.Bu ise, tüm dikkatinizi toplamanız gerektiğinin göstergesidir.İçinizde taşıdığınız sevgiyi insanlarla paylaşarak onlara örnek bir insan olma yolunu seçtiniz.Fakat bu yolu izlerken sevginin ve saygının dozunu ayarlayarak, size gelebilecek zararları da önlemeye çalışmalısınız.Enerjinizi sizin için önem taşıyan ve size yardımcı olabilecek çalışmalara harcamalısınız

Eli İsminin Harf ve Sayı Analizi

Eli isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eli İsmiyle Uyumlu İsimler

Eli İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elim, Ezeli, Seli, Elidad, Elisaveta, Tanseli, Samyeli, Gülseli, Ünseli, Eliz

Eli İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elisha, Günyeli, Elienai, Eli, Elitaş, Eliakim, Eliaz, Eliud, Eliab, Veli

Eli ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eli İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eli İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Eli ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Eli İsmi Konulabilir Mi?

Eli isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eli isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eli İsmi Caiz Mi?

Eli ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eli isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eli İsminin Diyanetteki Anlamı

Eli isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Eli isminin anlamı: yüksekliği, yükseklik

Eli İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Eli ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Eli ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Eli ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Eli ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Eli İsminin Özellikleri

Eli isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Eli İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Eli İsmi İle Akrostiş Şiirler

En mutlu anlarım senle oluyor yarim
Laleler, sümbüller bile kıskandı bendeki seni.
İ stesemde söz geçiremem seviyorum seni

Eli İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eli isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eli

Eli İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eli isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eli

Eli İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eli isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eli

Eli İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Eli isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Eli isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Eli isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Eli isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Eli isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Eli isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Eli İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Elizabeth Taylor: Anglo-Amerikan sinema oyuncusu. Tescilli güzelliği ve dramatik oyunculuk yeteneğiyle Hollywood film sektörünün altın yıllarında bir ekol haline gelmiştir. Rol aldığı sayısız film, Amerikan sinema tarihinde birer klasik haline gelmiş, yaptığı çok sayıda evlilik ve çalkantılı hayatı nedeniyle, aynı zamanda magazin basının da baş aktrislerinden biri olarak uluslararası bir şöhrete ulaşmıştır. Elizabeth Rosemond Taylor, 27 Şubat 1932'de, aslen Amerikalı olan ve sanat galericiliği yapan Francis Lenn ...
 • Elif Ece Uzun: 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.Elif Ece Uzun, 5 Ağustos 1983 tarihinde Bolu’da doğmuştur. Annesi Gürcistan-Batum’lu, babası aslen Rize, Çayeli’lidir. Adapazarında büyüdü. İlkokul ve ortaokulun bir kısmını Adapazarı’nda okudu. Sonra ortaokulun kalan kısmını İzmit’te okudu. Turizm Meslek Lisesine İzmit’te devam ederken yerel televizyonlarda programlar yapmaya başlamıştır. 15 yaşında Best Model yarışmasına katılarak modelliğe başladı. 1 yıl sonra Ertan Kayıtkent ve Fevziye Çamel...
 • Elizabeth Mitchell: Elizabeth Mitchell, 1970 doğumlu Amerika’lı tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Emmy Ödül'lü dizi Lost'un 3. sezon bölümlerinde ‘Juliet’ karakterini canlandırıyor. Elizabeth Mitchell, 27 Mart 1970’de emlak ve vergi avukatlığı yapan ailesinin 3 kızından ilki olarak Los Angeles’da dünyaya geldi. Dallas, Texas’ta büyüyen Mitchell, küçük yaştan itibaren sahneye ait olduğunu düşündü. Kolejlerin gelip gençlerin performanslarını izlediği Booker T. Washington High School for The Performing and Visual Arts...
 • Elif Şafak: Aşk adlı romanı ile Türk edebiyat tarihinin en kısa sürede en çok satan edebi eserinin yazarı unvanına sahip olmuştur.Elif Şafak, 25 Ekim 1971 tarihinde babasının eğitimi için bulundukları Fransa, Strazburg’da doğmuştur. Babası sosyal psikolog Nuri Bilgin, annesi diplomat Şafak Atayman'dır. Elif dünyaya geldikten kısa bir süre sonra anne babası boşandıkları için annesinin yanında büyüdü ve annesinin adını soyadı olarak kullandı. Elif Şafak, çocukluğunu ve gençliğini Ankara, Madrid, Amman, Köln, ...
 • Elif Güvendik: Elif Güvendik, 22 Eylül 1975 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir ablası vardır. Babası astsubay olduğu için çok şehir değiştirdiler. Çocukluğu Ankara ve İzmir’de geçti. Ege Üniversitesi Konservatuarı Halk Dansları Bölümünden mezun oldu. Erdem Siyavuzgil’den, Yüksek Sadakat’in üyesi Kenan Vural’dan ve Fatma Can’dan şan dersleri aldı. Dinç Bilgin tarafından kurulan ve 1991 – 1997 yılları arasında yayın hayatına devam eden Satel TV’de 1995 yılında vj olarak televizyon hayatına başladı. 1997 yılında ...
 • Elizabeth Hurley: Elizabeth Jane Hurley, 1965 doğumlu İngiliz oyuncu, model ve yapımcı. Düşük bütçeli filmlerle başladığı oyunculuk hayatında fazla başarı elde edemeyen, ancak uzun süreli bir ilişki yaşadığı Hugh Grant’le birlikteyken galada giydiği bir elbiseyle medyanın gündemine düşen Hurley, bu tarihten beri Estee Lauder’la çalışıyor. Elizabeth Hurley, 10 Haziran 1965’te Hampshire, İngiltre’de dünyaya geldi. Babası, İngiliz ordusunda görev yapan İrlanda kökenli bir katolikti. Annesi ise bir öğretmendi. Katie ...
 • Elijah Wood: Peter Jackson’un yönettiği ve J. R. R. Tolkien’ın aynı adı taşıyan romanından uyarlanan Yüzüklerin Efendisi serisinin üç filminde de Frodo Baggins adlı ana karakteri canlandıran Amerika’lı sinema oyuncusu. Bobby, Sin City, Day Zero gibi pek çok önemli Holywood filminde rol almış olan Elijah, aynı zamanda seslendirme sanatçısı olarak çalışmaktadır. Elijah Jordan Wood, 28 Ocak 1981 tarihinde, Cedar Rapids, Iowa, Amerika Birleşik Devletleri’nde dünyaya geldi. Şarküteri dükkanı işleten Debra ve Warr...
 • Elif Atakan: Elif Atakan, 22 Nisan 1993 tarihinde istanbul'da doğmuştur. Babası Selim Atakan, annesi Zeynep Özbatur’dur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Keman Bölümündeokudu. Daha önce Harry Pot seslendirmeler yapan Elif Atakan, 2009 yılında Pınar Altuğ ve Emre Kınay'ın başrolde oynadığı "Aile Reisi" dizisindeki "Eylül" rolü ile oyunculuğuna ilk adımını atmış oldu.2012 yılında “Suskunlar” dizisinde "Gülten" rolünü canlandırken Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Güven Murat Akpınar,...
 • Elia Kazan: Elia Kazan, 7 Eylül 1909 tarihinde Kayseri kökenli bir Rum ailenin çocuğu olarak istanbul’da doğmuştur. Rum asıllıdır. Asıl adı Elias Kazancıoğlu’dur. Babası George Kazancıoğlu’dur.Annesi Athena ŞiŞmanoğlu’nun köyü Kayseri'deki Germir köyüdür. Ailesi henüz O 4 yaşındayken 1913 yılında Amerikaya göç etti. Elia Kazan New York eyaletindeki New Rochelle'de büyüdü. New Rochelle Lisesinden mezun oldu. Massachusetts'te Williams College'de yükseköğrenimini tamamladı. Yale Üniversitesi'nde tiyatro öğreni...
 • Elif Sümbül Sert: Elif Sümbül Sert, 27 Şubat 1982 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. İki abisi vardır. Anne ve babası öğretmendi, Elif daha küçükken boşandılar. Abileri babası ile kaldı kendisi annesi ile kaldı, babası ve abileri ile bir daha görüşmedi. 1994-1996 yılları arasında Bursa’da Ahmet Vefik Paşa Bursa Devlet Tiyatrosunda açılan Tiyatro kurslarına devam etti.2000 yılında girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalından 2005 yılında mezun oldu.İsmail Tarman İlk Öğretim Okulu...
Eli İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eli ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Eli İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eli ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Eli isminin Notasyonları Nelerdir?

Eli isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Eli Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan

Eli isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:

Eli isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif

Eli İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eli ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eli ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eli ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eli İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

eli isminin numerolojisi, eli isminin enerjisi, eli isminin arapça yazlışı, eli isminin hikayesi, eli isminin burcu, eli isminin uğurlu sayısı, eli isminin ebced değeri, eli isminin rengi, eli isminin harf analizi