İsim Arama

Aleyna İsminin Anlamı Nedir? Aleyna Ne Demek?

Aleyna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleyna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleyna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleyna isminin anlamı nedir? Aleyna ne demek?

Aleyna isminin anlamı nedir?
  • Aleyna isminin cinsiyeti: Kız
  • Aleyna isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Aleyna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleyna ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Aleyna ismindeki harf sayısı: 6
  • Aleyna isminin rengi: Pembe
  • Aleyna isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Maceracı, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleyna

Aleyna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleyna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aleyna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleyna İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleyna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Grazyna, Alethia, Layna, Aleah, Reyna, Alethea, Shayna, Aleyna, Alesia, Alessa

Aleyna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexander, Alexandor, Aleko, Alemeth, Alexus, Alexein, Alexandros, Alexei, Alevi, Aleksanteri

Aleyna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleyna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleyna İsmi Konulabilir Mi?

Aleyna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleyna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleyna İsmi Caiz Mi?

Aleyna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleyna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleyna İsminin Özellikleri

Aleyna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Aleyna İsminin Sayı Analizi

Aleyna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
Y: 28
N: 17
A: 1

Aleyna isminin numerolojik değeri: 68

Aleyna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Aleyna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
En çok da ahu gözlerini özledim
Yalnız senin için atıyor bu deli yürek
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Aleyna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleyna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleyna

Aleyna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleyna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleyna

Aleyna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleyna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleyna

Aleyna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Aleyna Eroğlu: “İşte Benim Stilim” 7. Sezon yarışmacısıdır.Aleyna Eroğlu, 18 Mayıs 1996 tarihinde istanbul’da doğmuştur. 1,69 cm. boyunda ve 43 kilo olan Aleyna Eroğlu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi 4 yıl okuyarak mezun olmuştur. Ardından Kadıköy Halk Eğitim 2 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Aleyna Eroğlu, 2011 yılında nema filminde oynamıştır. Mega Menajerlik ile çalışan Aleyna Eroğlu, daha sonra birçok tiyatro oyunu ile son olarak Bir Yaz Gecesi Rüyası isimli filmde rol almış ve bu film ile en iyi yardımcı ka...
  • Aleyna Tilki: “Cevapsız Çınlama” adlı klipte hem şarkıyı seslendirerek hem de dansıyla dikkatleri üzerine toplamayı başardı.Aleyna Tilki, 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da doğmuştur. Aslen Konyalıdır. Annesi ise Trabzon Oflu, babası Konyalıdır. Dört yaşına kadar Konya'da yaşadı. Annesi bakanlığa bağlı özel kız öğrenci yurdu işletiyor. Babası askeriyede memur, babasının işi dolayısıyla önce Konya'dan İzmir'e, 10 yaşından sonra da istanbul'a taşındılar. 1,65 boyunda ve 48 kilo olan Aleyna Tilki, Hacı Hatice Bayra...
Aleyna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleyna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Gezgin, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Aleyna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleyna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Geçmişte Yaşayan, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Aleyna isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleyna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
Y: Yozgat
N: Niğde
A: Adana

Aleyna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
Y: Yahya
N: Nizam
A: Ahmet

Aleyna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
Y: Yankee
N: November
A: Alfa

Aleyna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
Y: Yılmaz
N: Neptün
A: Aydın

Aleyna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleyna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleyna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleyna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleyna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 8 yorum yapılmıştır.

aleyna su şarlak
14.07.2019

Ben şu an 7yasindayim ismimi cok seviyorum herkese tafsiye ederim 😘

Aleyna Aslantaş
04.05.2019

Bence aleyna kötü ve güzel bi isim eşim benzerim olmayan bi isim üstelik hepside bana uyuyor.

Aleyna Akyer
20.04.2019

Yazdığınız özelliklerin hepsi bende var teşekkürler yinede.

Aleyna Yazıci
31.01.2019

Kökeni arapçadır. Buraya baktığımız da anlamı güzel birşey ama diğer bir siteye baktığımda anlamı yalancı demekmiş. Ama inanmıyorum. Her de aşk sahibi değilim.

Aleyna Yazıci
31.01.2019

Çok doğru hepsi bende var ismimin aleyna olması nedeniyle kendimle gurur duyuyorum.

Aleyna Beyaz
21.05.2018

Aleyna isminin anlamı: bizim üzerimize, bizim hakkımızda. 2. Esenlik ve güzelliklere sahip, esenlik içinde olan. Fakat kökeni arapçadır. Merak edenler olur diye yazayım dedim.

Aleyna Çorap
01.04.2018

Hepsi doğrudur ama aşk sahibi değildir.

Duygu Can
05.06.2015

Aleyna isminin kökeni arapçadır.