İsim Arama

Sude İsminin Anlamı Nedir? Sude Ne Demek?

Sude ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Sude isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Sude isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Sude isminin anlamı nedir? Sude ne demek?

Sude isminin anlamı nedir?
  • Sude isminin cinsiyeti: Kız
  • Sude isminin kökeni: Farsça
  • Sude isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Sude ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Sude ismindeki harf sayısı: 4
  • Sude isminin rengi: Pembe
  • Sude isminin nitelikeri: Dürüst, Modern, Agresif, Çalışkan

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Sude

Sude isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Sude ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Sude isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Sude İsmiyle Uyumlu İsimler

Sude İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Mahmude, Sud, Sudan, Sudegül, Maksude, Sudenaz, Sude, Sudem, Sudiye, Fermude

Sude İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Sudi

Sude ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Sude İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Sude İsmi Konulabilir Mi?

Sude isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Sude isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Sude İsmi Caiz Mi?

Sude ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Sude isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Sude İsminin Özellikleri

Sude isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sude İsminin Sayı Analizi

Sude isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

S: 22
U: 25
D: 5
E: 6

Sude isminin numerolojik değeri: 58

Sude İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Sude İsmi İle Akrostiş Şiirler

Sana geliyorum artık sonsuza kadar
Uzak durma benden canım sevdiğim
Derdime dermanım sensin ey yar
Elim ayağım tutuldu seni görünce

Sude İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Sude isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Sude

Sude İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Sude isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Sude

Sude İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Sude isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Sude

Sude İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Sude ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Sude İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Sude ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Espirili, Misafirperver, Güçlü, Duygusal olmalarıdır.

Sude İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Sude ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Baskıcı, Aceleci, Güçsüz, Gereksiz İnatçı olmalarıdır.

Sude isminin Notasyonları Nelerdir?

Sude isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

S: Sinop
U: Uşak
D: Denizli
E: Edirne

Sude Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Serhat
U: Ufuk
D: Davut
E: Ekrem

Sude isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Sierra
U: Uniform
D: Delta
E: Echo

Sude isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

S: Seydi
U: Umman
D: Deniz
E: Engin

Sude İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Sude ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Sude ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Sude ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Sude İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 11 yorum yapılmıştır.

Zeynep turan
11.07.2021

Sude benim arkadasimin adi onu hiç sevmiyorum isminide

Helin Arat
19.01.2020

Böyle saçma şeylerle insanları kandiracağinizi saniyorsunuz heruerde farkli yaziyo neye inanalim

Sude Demir
11.03.2019

Benim adımı bir hoca koymuş sude kuranda geçmese zaten koymazdı.

Sude Demirtaş
28.07.2018

Sude isminin anlamı cennete ilk düşen su ne diyorsunuz ya sürülmüş ezilmiş ne yalan söylemeyin bari.

Sude
02.06.2018

Tarla gibi işlenmiş ne ya :d iyice saçmalamışsınız. Anlamı su gibi saf ve temizdir.

Sude
13.01.2018

Ya siz mal mısınız bilmeyenler için sude isminin anlamı bu değil sude isminin anlamı : cennet kapısı, cennetteki ilk su damlası'dır.

Sudeeee
29.12.2017

Ben adımın anlamını şelale deki su damlası diye biliyordumm.

????..s
18.12.2017

Sude nin anlami cennetteki ilk su damlasi ya da cennetteki erik agaci diye biliyorum.

Sudenur
17.12.2017

Off biktim bıktım ya yeter artık sürülmüş ekilmiş yazmaktan ismimden bıktırdınız doğru bir şey diyin ya benim ismimin anlamı bu değil olmamalı ya.

Çiğdem Demirtaş
09.12.2017

Benim adim niye yok.

Sude
27.11.2017

Biliyosanız yazın ya her yerde farklı dövülmüş süslenmiş he bide en saçması tarlada işlenmiş yok cennete düşen iljk su damalasıymış doğru düzgün yazın heryerde farklı hangisine inancaz ya bilen yazsın şuraya saçama sapan şeyler hem tarlayla ne alakası var ya tarla gibi işlenmiş yazmışınız bideya.