İsim Arama

Erva İsminin Anlamı Nedir? Erva Ne Demek?

Erva ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Erva isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Erva isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Erva isminin anlamı nedir? Erva ne demek?

Erva isminin anlamı nedir?
  • Erva isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Erva isminin kökeni: Arapça
  • Erva isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Erva ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Erva ismindeki harf sayısı: 4
  • Erva isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Erva isminin nitelikeri: Çalışkan, Komik, Dinibütün, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Erva

Erva isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Erva ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Erva isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Erva İsmiyle Uyumlu İsimler

Erva İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Serva, Ervin, İrva

Erva İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ervand

Erva ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Erva İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Erva İsmi Konulabilir Mi?

Erva isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Erva isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Erva İsmi Caiz Mi?

Erva ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Erva isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Erva İsminin Özellikleri

Erva isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Erva İsminin Sayı Analizi

Erva isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
R: 21
V: 27
A: 1

Erva isminin numerolojik değeri: 55

Erva İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Erva İsmi İle Akrostiş Şiirler

En büyük sevdam sensin ey yarim
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Varlığıyla bana umut verensin
Artık bu gönül sadece senindir yar

Erva İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Erva isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Erva

Erva İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Erva isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Erva

Erva İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Erva isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Erva

Erva İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Erva ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Erva İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Erva ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Maceracı, Sportmen, Girişken olmalarıdır.

Erva İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Erva ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Gaddar, Umursamaz, Agresif olmalarıdır.

Erva isminin Notasyonları Nelerdir?

Erva isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
R: Rize
V: Van
A: Adana

Erva Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
R: Rasim
V: Vehbi
A: Ahmet

Erva isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
R: Romeo
V: Victor
A: Alfa

Erva isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
R: Reis
V: Vatan
A: Aydın

Erva İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Erva ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Erva ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Erva ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Erva İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 7 yorum yapılmıştır.

Erva Bulak
07.10.2019

Erva adının anlamı çok güzel. Erva'lar da çok güzel olur. Benden belli değil mi ? :)

İzzet
29.12.2018

Yorum yok.

Selda
27.08.2018

Merhaba sizden bir düzeltme yapmanızı rica ediyorum. Erva isminin anlamı sadece çok güzel demektir. Yiğit adam diye bir anlamı yoktur, uydurmadır. Aynı zamanda uniseks isim değildir kız ismidir. Zira ervâ binti abdulmuttalip (radıyallahu anhâ) abdulmuttalip’in kızı ve resûlullah’ın (s. A. A) halasıdır. Ervâ binti küreyz, üçüncü halife osman bin affân’ın annesidir. Teşekkürler.

Erva Sultan
11.08.2018

İsmim güzel bazı özelliklerni taşımasam da çoğuluğunu taşıyorum.

Dila Polathan
22.05.2018

Erva ismini anlamını merak ettiğim için girmiştim. Bu ismi çok seviyorum ve herkese tavsiye ediyorum.

Seray Koç
21.05.2018

Erva isminin anlamı çok güzel (susuzlara su veren güzel. ) ama söylerken çok kaba geliyor bana. Analizine baktığımız zaman çok güzel özelliklere sahip görünüyor.

Nevra Aytaç
16.05.2017

Erva ikinci kızımın adı. Benim ismim ile de çok uyumlu. Anlamı da çok güzel.