İsim Arama

Eslem İsminin Anlamı Nedir? Eslem Ne Demek?

Eslem ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eslem isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eslem isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eslem isminin anlamı nedir? Eslem ne demek?

Eslem isminin anlamı nedir?
  • Eslem isminin cinsiyeti: Uniseks
  • Eslem isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Eslem isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eslem ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eslem ismindeki harf sayısı: 5
  • Eslem isminin rengi: Pembe/Mavi
  • Eslem isminin nitelikeri: Çalışkan, Dürüst, Gösterişli, Uyumlu

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eslem

Eslem isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eslem ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.

Eslem isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eslem İsmiyle Uyumlu İsimler

Eslem İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Çilem, Beylem, Canözlem, Ehlem, Eslemnur, Zelem, Buğlem, Nuralem, Elem, İzlem

Eslem İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Jerusalem, Köklem, Şehâlem, Caylem, Dilem, Cheilem, Salem, Chelem, Çelem, Esli

Eslem ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eslem İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eslem İsmi Konulabilir Mi?

Eslem isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eslem isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eslem İsmi Caiz Mi?

Eslem ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eslem isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eslem İsminin Özellikleri

Eslem isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Eslem İsminin Sayı Analizi

Eslem isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
S: 22
L: 15
E: 6
M: 16

Eslem isminin numerolojik değeri: 65

Eslem İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Eslem İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eskilerden bir söz vardır duydun mu
Sevmek için yar gerekli derler
Lafta sözde değil gerçekten sevmek için
Elleri elinde olmalı yarin derler
Mutlu olman için ona koş artık derler

Eslem İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eslem isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eslem

Eslem İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eslem isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eslem

Eslem İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eslem isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eslem

Eslem İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eslem ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eslem İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eslem ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Espirili, Yetenekli, Zeki olmalarıdır.

Eslem İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eslem ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Baskıcı, Obur, Sanat Yönü Başarısız olmalarıdır.

Eslem isminin Notasyonları Nelerdir?

Eslem isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
S: Sinop
L: Lüleburgaz
E: Edirne
M: Muş

Eslem Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
S: Serhat
L: Lokum
E: Ekrem
M: Mehmet

Eslem isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
S: Sierra
L: Lima
E: Echo
M: Mike

Eslem isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
S: Seydi
L: Levent
E: Engin
M: Merih

Eslem İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eslem ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eslem ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eslem ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eslem İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 5 yorum yapılmıştır.

Nurullah Ataç
07.10.2019

Eslem ismi bence çok itici. Eslem isminin anlamı güzel olabilir belki ama bence de özlem isminin çakması gibi maalesef.

Eslem Sell
10.05.2019

Adım eslemm bu arada.

Eslem
13.03.2019

Sacma seyer var.

Figen Şahin
21.05.2018

Eslem ismi ne güzel bir isimdir yahu. Özlem ismiyle hiç alakası yok ki. Eslemin anlamı daha sağlam, en selâmetli, en sâlim.. Özlemek ile ne alakası var kuzum :).

Eslem Diye Biri
21.05.2018

Eslem ismi bence hiç güzel değil. Özlem isminin çakması gibi. Böyle isim mi olr ya :(.