İsim Arama

Alevi İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Alevi isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Alevi isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alevi isminin anlamı nedir? Alevi ne demek?

  • Alevi isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alevi isminin kökeni: Arapça
  • Alevi isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alevi ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alevi ismindeki harf sayısı: 5
  • Alevi isminin rengi: Mavi
  • Alevi isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Dinibütün, Yaramaz

Alevi İsminin Anlamı Nedir? Alevi Ne Demek?

Alevi isminin anlamı nedir?

Alevi İsminin Analizi

Alevi isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alevi ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Alevi İsminin Harf ve Sayı Analizi

Alevi isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alevi İsmiyle Uyumlu İsimler

Alevi İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alessia, Aleana, Alethia, Alea, Devi, Alesha, Aleah, Alessa, Aleeza, Alecta

Alevi İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexius, Alevi, Alexio, Alemdar, Alexus, Aler, Alexein, Aleko, Levi, Alexios

Alevi ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alevi İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alevi İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Alevi ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Alevi İsmi Konulabilir Mi?

Alevi isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alevi isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alevi İsmi Caiz Mi?

Alevi ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alevi isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alevi İsminin Diyanetteki Anlamı

Alevi isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Alevi isminin anlamı: Hz. Ali’ye (as) bağlı olan kimse. O’nun yolunu takip eden kimse.

Alevi İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Alevi ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Alevi ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Alevi ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Alevi ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Alevi İsminin Özellikleri

Alevi isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Alevi İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Alevi İsmi İle Akrostiş Şiirler

Asılsız değil inan gerçek bu sevda
Lafta sözde değil gerçekten sevip
Efkar vakti benim için geceler .
Ve inan büyük bir sevda masalıydık
İlkbahar çiçekleri açılmış sözlerinden,

Alevi İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alevi isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alevi

Alevi İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alevi isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alevi

Alevi İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alevi isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alevi

Alevi İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Alevi isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Alevi isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Alevi isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Alevi isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Alevi isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Alevi isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Alevi İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alevi ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alevi İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alevi ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Sportmen, Enerjik olmalarıdır.

Alevi İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alevi ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Umursamaz, Kırılgan olmalarıdır.

Alevi isminin Notasyonları Nelerdir?

Alevi isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
V: Van
İ: İzmir

Alevi Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
V: Vehbi
İ: İrfan

Alevi isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
V: Victor
İ:

Alevi isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
V: Vatan
İ: İstif

Alevi İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alevi ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alevi ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alevi ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alevi İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

alevi isminin numerolojisi, alevi isminin enerjisi, alevi isminin arapça yazlışı, alevi isminin hikayesi, alevi isminin burcu, alevi isminin uğurlu sayısı, alevi isminin ebced değeri, alevi isminin rengi, alevi isminin harf analizi