İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Alexandrite İsminin Anlamı Nedir?

  • Alexandrite isminin cinsiyeti: Kız
  • Alexandrite isminin kökeni: Yunanca
  • Alexandrite isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alexandrite ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alexandrite ismindeki harf sayısı: 11
  • Alexandrite isminin rengi: Pembe
  • Alexandrite isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Yaratıcı, İnatçı, Misafirperver, Agresif, Komik, Yaramaz, Romantik

Alexandrite İsminin Anlamı

Alexandrite isminin anlamı nedir?

Alexandrite isminin anlamı nedir, Alexandrite ne demektir, Alexandrite ne anlama gelir, Alexandrite manası nedir?

Alexandrite İsminin Analizi

Alexandrite isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alexandrite ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Alexandrite İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Alexandrite İsminin Özellikleri

Alexandrite isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. Doğal karizmaya ve iyimserliğe sahip insanlardır. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

Alexandrite İsminin Diyanetteki Anlamı

Alexandrite isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Alexandrite isminin anlamı: Genişleme

Alexandrite İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Alexandrite ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Alexandrite ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Alexandrite ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Alexandrite ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Alexandrite İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Alexandrite ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Alexandrite İsmi Konulabilir Mi?

Alexandrite ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alexandrite isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alexandrite İsmi Caiz Mi?

Alexandrite ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alexandrite isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Alexandrite İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 1 olanlar:DUYGUSAL

Karakterinin en belirgin özelliği duygusallık.Hayatına duygularınla yön veriyorsun.Önemli kararlar alırken bile mantığınla değil duygularınla hareket ediyorsun.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Ancak sezgilerin güçlü olduğu için çoğunlukla doğru kararlar alıyorsun.Hayatın temelinin 'sevgi' olduğuna inanıyorsun.Felsefen sevmek ve sevilmek.Kimseden nefret etmemek başlıca kuralın.Sevgini olabildiğince çok insana vermek istiyorsun.İnsanlar da seni seviyor.Duygusallığın iş yaşamını da etkiliyor.Sevmediğin ve insanlığa yararlı olamadığın işlerde çalışmak istemiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise sonsuz aşk ve sadakat

Popüler Erkek İsimleri

Alexandrite İsmi İle Akrostiş Şiirler

Adın gibi bir şeydi aşk, arada kalmak…
Lavanta kokulu düşlerime sen
En güzel yarınlar için bana sen gereklisin
Aşk kokan günler için kollarımda olmalısın yar
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
Durma çık gel beni yalnız bırakma
Rengi ne olursa olsun günün, gecenin
İçimde umut içimde özlem oldun
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
En güzel yarınlar için bana sen gereklisin

Alexandrite İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alexandrite isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alexandrite İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alexandrite isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alexandrite İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alexandrite isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alexandrite İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alexandrite ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alexandrite İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Alexandrite Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
X: İkiz
A: Ahmet
N: Nizam
D: Davut
R: Rasim
İ: İrfan
T: Temel
E: Ekrem

Alexandrite İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Alexandrite isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
X: İkiz
A: Aydın
N: Neptün
D: Deniz
R: Reis
İ: İstif
T: Turgut
E: Engin

Alexandrite İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Alexandrite isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
X: X-Ray
A: Alfa
N: November
D: Delta
R: Romeo
İ:
T: Tanfo
E: Echo

Alexandrite İsminin TDK Notasyonu

Alexandrite isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
X:
A: Adana
N: Niğde
D: Denizli
R: Rize
İ: İzmir
T: Tokat
E: Edirne

Alexandrite İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alexandrite ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alexandrite ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alexandrite ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Alexandrite İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.