İsim Arama

Alemdar İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Alemdar isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Alemdar isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Alemdar isminin anlamı nedir? Alemdar ne demek?

  • Alemdar isminin cinsiyeti: Erkek
  • Alemdar isminin kökeni: Farsça
  • Alemdar isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Alemdar ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Alemdar ismindeki harf sayısı: 7
  • Alemdar isminin rengi: Mavi
  • Alemdar isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Uyumlu, Agresif, Komik

Alemdar İsminin Anlamı Nedir? Alemdar Ne Demek?

Alemdar isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Alemdar İsminin Analizi

Alemdar isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Alemdar ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Alemdar İsminin Harf ve Sayı Analizi

Alemdar isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Alemdar İsmiyle Uyumlu İsimler

Alemdar İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Aleksandrya, Aleah, Alesha, Işıldar, Nazdar, Alexandrite, Didar, Aleda, Nudar, Aletha

Alemdar İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

İlimdar, Cihandar, Alexios, Abdüddar, Özbaydar, Alekos, Kemandar, Dündar, Aleko, Hükümdar

Alemdar ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Alemdar İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Alemdar İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Alemdar ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Alemdar İsmi Konulabilir Mi?

Alemdar isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Alemdar isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Alemdar İsmi Caiz Mi?

Alemdar ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Alemdar isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Alemdar İsminin Diyanetteki Anlamı

Alemdar isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Alemdar isminin anlamı: Bayrak ve­ya sancak tutan, taşıyan, bayraktar, sancaktar.Bayrağı veya sancağı taşıyan kimse. İşe önderlik eden.

Alemdar İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Alemdar ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Alemdar ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Alemdar ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Alemdar ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Alemdar İsminin Özellikleri

Alemdar isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Alemdar İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Alemdar İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ah ah esmer yüzlüm benim (Güzel yüzlüm benim)
Lale kokulu canım sevdiğim
Elbette yüzümüz gülecek bir gün
Meleğim, canimsin sen.
Dinlemek seni, cennet bahçelerinde dolaşmak gibi
Ah ah esmer yüzlüm benim (Güzel yüzlüm benim)
R est çektim hayata, umut yarına kalsın

Alemdar İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Alemdar isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Alemdar

Alemdar İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Alemdar isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Alemdar

Alemdar İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Alemdar isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Alemdar

Alemdar İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Alemdar isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Alemdar isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Alemdar isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Alemdar isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Alemdar isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Alemdar isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Alemdar İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Alemdar ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Alemdar İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Alemdar ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Zeki, Güçlü, Maceracı olmalarıdır.

Alemdar İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Alemdar ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Güçsüz, Gaddar olmalarıdır.

Alemdar isminin Notasyonları Nelerdir?

Alemdar isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
M: Muş
D: Denizli
A: Adana
R: Rize

Alemdar Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
M: Mehmet
D: Davut
A: Ahmet
R: Rasim

Alemdar isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
M: Mike
D: Delta
A: Alfa
R: Romeo

Alemdar isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
M: Merih
D: Deniz
A: Aydın
R: Reis

Alemdar İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Alemdar ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Alemdar ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Alemdar ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Alemdar İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

alemdar isminin numerolojisi, alemdar isminin enerjisi, alemdar isminin arapça yazlışı, alemdar isminin hikayesi, alemdar isminin burcu, alemdar isminin uğurlu sayısı, alemdar isminin ebced değeri, alemdar isminin rengi, alemdar isminin harf analizi