İsim Arama

Aliki İsminin Anlamı Nedir? Aliki Ne Demek?

Aliki ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aliki isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aliki isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aliki isminin anlamı nedir? Aliki ne demek?

Aliki isminin anlamı nedir?
  • Aliki isminin cinsiyeti: Kız
  • Aliki isminin kökeni: Yunanca
  • Aliki isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aliki ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aliki ismindeki harf sayısı: 5
  • Aliki isminin rengi: Pembe
  • Aliki isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aliki

Aliki isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aliki ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Aliki isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aliki İsmiyle Uyumlu İsimler

Aliki İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alima, Alime, Alia, Aniki, Aliza, Alika, Alisha, Alisa, Vasiliki, Aliye

Aliki İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alian, Ali Ekber, Ali, Alikadr, Alijah, Alican, Alihan, Alim, Aliyar, Alişan

Aliki ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aliki İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aliki İsmi Konulabilir Mi?

Aliki isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aliki isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aliki İsmi Caiz Mi?

Aliki ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aliki isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aliki İsminin Özellikleri

Aliki isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aliki İsminin Sayı Analizi

Aliki isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
İ: 12
K: 14
İ: 12

Aliki isminin numerolojik değeri: 54

Aliki İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aliki İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Lazımken bana sevgin, tutunmak için zamana
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim
Kalbim seninle atıyor inan bir bilsen
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim

Aliki İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aliki isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aliki

Aliki İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aliki isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aliki

Aliki İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aliki isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aliki

Aliki İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aliki ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aliki İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aliki ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Aliki İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aliki ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Aliki isminin Notasyonları Nelerdir?

Aliki isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
İ: İzmir

Aliki Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
İ: İrfan

Aliki isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
İ:
K: Kilo
İ:

Aliki isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
İ: İstif

Aliki İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aliki ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aliki ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aliki ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aliki İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.