İsim Arama

Eleisha İsminin Anlamı Nedir? Eleisha Ne Demek?

Eleisha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eleisha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eleisha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eleisha isminin anlamı nedir? Eleisha ne demek?

Eleisha isminin anlamı nedir?
  • Eleisha isminin cinsiyeti: Erkek
  • Eleisha isminin kökeni: İbranice
  • Eleisha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eleisha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eleisha ismindeki harf sayısı: 7
  • Eleisha isminin rengi: Mavi
  • Eleisha isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, Tez Canlı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eleisha

Eleisha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eleisha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Eleisha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eleisha İsmiyle Uyumlu İsimler

Eleisha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elysha, Natasha, Mysha, Myiesha, Eleftheria, Elem, Natosha, Eleana, Aiesha, Elektra

Eleisha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elead, Abrasha, Alyosha, Abisha, Eleisha, Birsha, Elisha, Elektron, Eleazar, Pasha

Eleisha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eleisha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eleisha İsmi Konulabilir Mi?

Eleisha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eleisha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eleisha İsmi Caiz Mi?

Eleisha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eleisha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eleisha İsminin Özellikleri

Eleisha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Eleisha İsminin Sayı Analizi

Eleisha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
E: 6
İ: 12
S: 22
H: 10
A: 1

Eleisha isminin numerolojik değeri: 72

Eleisha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Eleisha İsmi İle Akrostiş Şiirler

En çok istediğim sensin sevdiğim
Lafta sözde değil seni çok seviyorum
En çok istediğim sensin sevdiğim
İsmini dağa taşa yazarım yarim
Sen gidersen ben biterim.
Hasret çektim özledim bir ömür boyu
A vuçlarımda sıcaklığın kalsın

Eleisha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eleisha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eleisha

Eleisha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eleisha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eleisha

Eleisha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eleisha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eleisha

Eleisha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eleisha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eleisha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eleisha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Sakin, Girişken olmalarıdır.

Eleisha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eleisha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Panik, Agresif olmalarıdır.

Eleisha isminin Notasyonları Nelerdir?

Eleisha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
E: Edirne
İ: İzmir
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Eleisha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
E: Ekrem
İ: İrfan
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Eleisha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
E: Echo
İ:
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Eleisha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
E: Engin
İ: İstif
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Eleisha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eleisha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eleisha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eleisha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eleisha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.