İsim Arama

Eliz İsminin Anlamı Nedir? Eliz Ne Demek?

Eliz ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eliz isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eliz isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eliz isminin anlamı nedir? Eliz ne demek?

Eliz isminin anlamı nedir?
  • Eliz isminin cinsiyeti: Kız
  • Eliz isminin kökeni: Türkçe
  • Eliz isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eliz ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eliz ismindeki harf sayısı: 4
  • Eliz isminin rengi: Pembe
  • Eliz isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Uyumsuz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eliz

Eliz isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eliz ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.

Eliz isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eliz İsmiyle Uyumlu İsimler

Eliz İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eliana, Elisse, Eliz, Beliz, Elim, Meliz, Yeliz, Elisabet, Elianna, Filiz

Eliz İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elibol, Eliran, Elisheba, Eliathah, Elisheva, Eliël, Elihu, Eliab, Elika, Eliud

Eliz ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eliz İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eliz İsmi Konulabilir Mi?

Eliz isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eliz isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eliz İsmi Caiz Mi?

Eliz ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eliz isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eliz İsminin Özellikleri

Eliz isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Eliz İsminin Sayı Analizi

Eliz isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
Z: 29

Eliz isminin numerolojik değeri: 62

Eliz İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Eliz İsmi İle Akrostiş Şiirler

Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Zaman gözterecek herşeyi

Eliz İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eliz isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eliz

Eliz İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eliz isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eliz

Eliz İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eliz isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eliz

Eliz İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Elizabeth Taylor: Anglo-Amerikan sinema oyuncusu. Tescilli güzelliği ve dramatik oyunculuk yeteneğiyle Hollywood film sektörünün altın yıllarında bir ekol haline gelmiştir. Rol aldığı sayısız film, Amerikan sinema tarihinde birer klasik haline gelmiş, yaptığı çok sayıda evlilik ve çalkantılı hayatı nedeniyle, aynı zamanda magazin basının da baş aktrislerinden biri olarak uluslararası bir şöhrete ulaşmıştır. Elizabeth Rosemond Taylor, 27 Şubat 1932'de, aslen Amerikalı olan ve sanat galericiliği yapan Francis Lenn ...
  • Elizabeth Hurley: Elizabeth Jane Hurley, 1965 doğumlu İngiliz oyuncu, model ve yapımcı. Düşük bütçeli filmlerle başladığı oyunculuk hayatında fazla başarı elde edemeyen, ancak uzun süreli bir ilişki yaşadığı Hugh Grant’le birlikteyken galada giydiği bir elbiseyle medyanın gündemine düşen Hurley, bu tarihten beri Estee Lauder’la çalışıyor. Elizabeth Hurley, 10 Haziran 1965’te Hampshire, İngiltre’de dünyaya geldi. Babası, İngiliz ordusunda görev yapan İrlanda kökenli bir katolikti. Annesi ise bir öğretmendi. Katie ...
  • Elizabeth Mitchell: Elizabeth Mitchell, 1970 doğumlu Amerika’lı tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Emmy Ödül'lü dizi Lost'un 3. sezon bölümlerinde ‘Juliet’ karakterini canlandırıyor. Elizabeth Mitchell, 27 Mart 1970’de emlak ve vergi avukatlığı yapan ailesinin 3 kızından ilki olarak Los Angeles’da dünyaya geldi. Dallas, Texas’ta büyüyen Mitchell, küçük yaştan itibaren sahneye ait olduğunu düşündü. Kolejlerin gelip gençlerin performanslarını izlediği Booker T. Washington High School for The Performing and Visual Arts...
Eliz İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eliz ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Bilimsel olmalarıdır.

Eliz İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eliz ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Hurafeci olmalarıdır.

Eliz isminin Notasyonları Nelerdir?

Eliz isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
Z: Zonguldak

Eliz Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
Z: Zühtü

Eliz isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
Z: Zulu

Eliz isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
Z: Zuhal

Eliz İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eliz ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eliz ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eliz ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eliz İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.