İsim Arama

Eliya İsminin Anlamı Nedir? Eliya Ne Demek?

Eliya ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Eliya isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Eliya isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eliya isminin anlamı nedir? Eliya ne demek?

Eliya isminin anlamı nedir?
  • Eliya isminin cinsiyeti: Erkek
  • Eliya isminin kökeni: İbranice
  • Eliya isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eliya ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eliya ismindeki harf sayısı: 5
  • Eliya isminin rengi: Mavi
  • Eliya isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Maceracı, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Eliya

Eliya isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eliya ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Eliya isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eliya İsmiyle Uyumlu İsimler

Eliya İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elife, Aliya, Araksiya, Eliane, Tahiya, Eliz, Mariya, Elianne, Gulfiya, Sadiya

Eliya İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Zekeriya, Eliathah, Eliël, Evliya, Eliaz, Eliya, Eliakim, Eliam, Eliyahu, Elimelech

Eliya ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eliya İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eliya İsmi Konulabilir Mi?

Eliya isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eliya isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eliya İsmi Caiz Mi?

Eliya ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eliya isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eliya İsminin Özellikleri

Eliya isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Eliya İsminin Sayı Analizi

Eliya isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
Y: 28
A: 1

Eliya isminin numerolojik değeri: 62

Eliya İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Eliya İsmi İle Akrostiş Şiirler

Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Yanımda değilsin ama yüreğimdesin
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda

Eliya İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eliya isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eliya

Eliya İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eliya isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eliya

Eliya İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eliya isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eliya

Eliya İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eliya ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eliya İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eliya ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Gezgin, Girişken olmalarıdır.

Eliya İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eliya ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Geçmişte Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Eliya isminin Notasyonları Nelerdir?

Eliya isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
Y: Yozgat
A: Adana

Eliya Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
Y: Yahya
A: Ahmet

Eliya isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
Y: Yankee
A: Alfa

Eliya isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
Y: Yılmaz
A: Aydın

Eliya İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eliya ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eliya ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eliya ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eliya İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.