İsim Arama

Elisai İsminin Anlamı Nedir? Elisai Ne Demek?

Elisai ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elisai isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elisai isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elisai isminin anlamı nedir? Elisai ne demek?

Elisai isminin anlamı nedir?
  • Elisai isminin cinsiyeti: Erkek
  • Elisai isminin kökeni: İbranice
  • Elisai isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elisai ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elisai ismindeki harf sayısı: 6
  • Elisai isminin rengi: Mavi
  • Elisai isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Dürüst, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elisai

Elisai isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elisai ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Elisai isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elisai İsmiyle Uyumlu İsimler

Elisai İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elisavet, Elizan, Elidad, Eliane, Elisaveta, Elife, Elim, Elik, Elis, Eliz

Elisai İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Eliran, Eliaçık, Eliathah, Elika, Susai, Elizur, Eliuz, Elimelech, Elishua, Eliab

Elisai ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elisai İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elisai İsmi Konulabilir Mi?

Elisai isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elisai isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elisai İsmi Caiz Mi?

Elisai ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elisai isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elisai İsminin Özellikleri

Elisai isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Elisai İsminin Sayı Analizi

Elisai isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
S: 22
A: 1
İ: 12

Elisai isminin numerolojik değeri: 68

Elisai İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Elisai İsmi İle Akrostiş Şiirler

Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Sorum erenleri durdurdu velileri susturdu
Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
İçimde umut aşkımsın ey yar

Elisai İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elisai isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elisai

Elisai İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elisai isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elisai

Elisai İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elisai isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elisai

Elisai İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elisai ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elisai İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elisai ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Espirili, Girişken olmalarıdır.

Elisai İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elisai ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Baskıcı, Agresif olmalarıdır.

Elisai isminin Notasyonları Nelerdir?

Elisai isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
S: Sinop
A: Adana
İ: İzmir

Elisai Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
S: Serhat
A: Ahmet
İ: İrfan

Elisai isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
S: Sierra
A: Alfa
İ:

Elisai isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
S: Seydi
A: Aydın
İ: İstif

Elisai İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elisai ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elisai ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elisai ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elisai İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.