İsim Arama

Elidemir İsminin Anlamı Nedir? Elidemir Ne Demek?

Elidemir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Elidemir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Elidemir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Elidemir isminin anlamı nedir? Elidemir ne demek?

Elidemir isminin anlamı nedir?
  • Elidemir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Elidemir isminin kökeni: Türkçe
  • Elidemir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elidemir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elidemir ismindeki harf sayısı: 8
  • Elidemir isminin rengi: Mavi
  • Elidemir isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Agresif, Uyumlu, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Elidemir

Elidemir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elidemir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Elidemir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Elidemir İsmiyle Uyumlu İsimler

Elidemir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Eliane, Elik, Elianna, Elife, Elisavet, Elisse, Elizan, Eliora, Elidad, Elif

Elidemir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Elishua, Eliud, Eliüstün, Toydemir, Elitaş, Eliuz, Baştemir, Eliyahu, Ardemir, Kızıldemir

Elidemir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Elidemir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Elidemir İsmi Konulabilir Mi?

Elidemir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elidemir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elidemir İsmi Caiz Mi?

Elidemir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elidemir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Elidemir İsminin Özellikleri

Elidemir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Elidemir İsminin Sayı Analizi

Elidemir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

E: 6
L: 15
İ: 12
D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

Elidemir isminin numerolojik değeri: 93

Elidemir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Elidemir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Daha deminde aklımdaydın
Eninde sonunda bir gün güler yüzümüz
Mutlu günler için ben seni bekliyorum
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Razıysan benle bir ömür yaşamaya

Elidemir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elidemir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elidemir

Elidemir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elidemir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elidemir

Elidemir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elidemir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elidemir

Elidemir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elidemir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elidemir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Elidemir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Güçlü, Zeki, Maceracı olmalarıdır.

Elidemir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Elidemir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Güçsüz, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar olmalarıdır.

Elidemir isminin Notasyonları Nelerdir?

Elidemir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Elidemir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Elidemir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

Elidemir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Elidemir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elidemir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elidemir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elidemir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Elidemir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.