İsim Arama

Jinmir İsminin Anlamı

Jinmir isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Jinmir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Jinmir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Jinmir isminin anlamı nedir? Jinmir ne demek?

  • Jinmir isminin cinsiyeti: Kız
  • Jinmir isminin kökeni: Kürtçe
  • Jinmir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Jinmir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Jinmir ismindeki harf sayısı: 6
  • Jinmir isminin rengi: Pembe
  • Jinmir isminin nitelikeri: Mutlu, Yaramaz, Misafirperver, Uyumlu, Komik

Jinmir İsminin Anlamı Nedir? Jinmir Ne Demek?

Jinmir isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Jinmir

Jinmir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Jinmir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

J: Kaprisli ve Kıskançlık timsalidir. Sürekli kapris yapar ve herşeye sahip olmak ister.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Jinmir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Jinmir İsmiyle Uyumlu İsimler

Jinmir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Jin, Jinsal, Belemir, Jinmir, Jinda, Mir

Jinmir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erendemir, Amir, Özdemir, Aydemir, Semir, Miranmir, Eldemir, Candemir, Akdemir, Bekdemir

Jinmir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Jinmir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Jinmir İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Jinmir ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Jinmir İsmi Konulabilir Mi?

Jinmir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Jinmir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Jinmir İsmi Caiz Mi?

Jinmir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Jinmir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Jinmir İsminin Diyanetteki Anlamı

Jinmir isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Jinmir isminin anlamı: Kraliçe, prenses

Jinmir İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Jinmir ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Jinmir ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Jinmir ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Jinmir ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Jinmir İsminin Özellikleri

Jinmir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Dürüstlük ve insanlara eşit davranmaya çok önem verirler. Çok iyi arkadaştırlar. Arkadaşlarının, dostlarının mutlu olmaları için çabalarlar. Ancak diğer insanlara verdikleri önemi kendilerine vermeyebilirler. Kendi yeteneklerini göz ardı edebilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Jinmir İsminin Sayı Analizi

Jinmir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

J: 13
İ: 12
N: 17
M: 16
İ: 12
R: 21

Jinmir isminin numerolojik değeri: 91

Jinmir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Jinmir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Jargonu bozulmuş bu dünyada
İhanet mi asla deme.
Nerdesin, sarıl bana, koy yüreğini yüreğime
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İhanet mi asla deme.
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta

Jinmir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Jinmir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Jinmir

Jinmir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Jinmir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Jinmir

Jinmir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Jinmir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Jinmir

Jinmir İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Jinmir isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Jinmir isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Jinmir isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Jinmir isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Jinmir isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Jinmir isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Jinmir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Jinmir ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Jinmir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Jinmir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hayalperest, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Zeki, Maceracı olmalarıdır.

Jinmir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Jinmir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kaprisli, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar olmalarıdır.

Jinmir isminin Notasyonları Nelerdir?

Jinmir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

J: Jandarma
İ: İzmir
N: Niğde
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Jinmir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İrfan
N: Nizam
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Jinmir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Juliet
İ:
N: November
M: Mike
İ:
R: Romeo

Jinmir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

J: Jale
İ: İstif
N: Neptün
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Jinmir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Jinmir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Jinmir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Jinmir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Jinmir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

jinmir isminin numerolojisi, jinmir isminin enerjisi, jinmir isminin arapça yazlışı, jinmir isminin hikayesi, jinmir isminin burcu, jinmir isminin uğurlu sayısı, jinmir isminin ebced değeri, jinmir isminin rengi, jinmir isminin harf analizi