İsim Arama

Mir İsminin Anlamı

Mir isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Mir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Mir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Mir isminin anlamı nedir? Mir ne demek?

 • Mir isminin cinsiyeti: Kız
 • Mir isminin kökeni: Farsça
 • Mir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
 • Mir ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
 • Mir ismindeki harf sayısı: 3
 • Mir isminin rengi: Pembe
 • Mir isminin nitelikeri: Uyumlu, Yaramaz, Komik

Mir İsminin Anlamı Nedir? Mir Ne Demek?

Mir isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Mir

Mir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Mir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Mir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Mir İsmiyle Uyumlu İsimler

Mir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Miray, Mirel, Mirnur, Belemir, Mirele, Miri, Mirke, Mircan, Mirah, Miriam

Mir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Miron, Tokdemir, Kızıldemir, Baştemir, Mirzahan, Okdemir, Mirza, Amir, Bekdemir, Miran

Mir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Mir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Mir İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Mir ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Mir İsmi Konulabilir Mi?

Mir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Mir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Mir İsmi Caiz Mi?

Mir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Mir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Mir İsminin Diyanetteki Anlamı

Mir isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Mir isminin anlamı: Baş, amir, bey.

Mir İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Mir ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Mir ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Mir ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Mir ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Mir İsminin Özellikleri

Mir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Mir İsminin Sayı Analizi

Mir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
İ: 12
R: 21

Mir isminin numerolojik değeri: 49

Mir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 3 olanlar:LİDER

Karakterinin en belirgin özelliği liderlik.İnsanları kontrol etmekten ve olayların gidişatını belirlemekten hoşlanıyorsun.Ancak bencil değilsin.Sadece olayları organize etmek istiyorsun.Bu konuda oldukça başarılısın.İyi bir yönetici olabilirsin.Nerede, nasıl davranılacağını biliyorsun.Çevrendekiler de sana güveniyor.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da lider olmak istiyorsun.Ailen ya da arkadaş grubunla birlikteyken tüm organizasyonlara ve yapılacaklara sen karar veriyorsun.Kimse sana karşı çıkmıyor.Çevrendekiler fikirlerinden memnun.Karşı cinste aradığın özellikler ise hoşgörü ve şefkat.

Mir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
İhanet mi asla deme.
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta

Mir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Mir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Mir

Mir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Mir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Mir

Mir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Mir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Mir

Mir İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Mir isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Mir isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Mir isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Mir isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Mir isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Mir isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Mir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

 • Mireille Mathieu: Fransız basını tarafından Édith Piaf'ın halefi olarak nitelendirilmiştir.Mireille Mathieu, 22 Temmuz 1946 tarihinde Fransa, Vaucluse, Avignon’da Marcelle-Sophie Poirier, Roger Mathieu çiftinin ilk kızı olarak doğmuştur. 13 kardeşi ile birlikte yoksul bir yaşam sürdüler. Mireille 15 yaşına geldiğinde beş odalı, hoş bir yeni devlet lojmanına taşındılar.Babası mezar taşı oymacısıdır. Çocukluğunda şarkılar söyleyen Mireille Me Edith Piaf gibi olmak süslüyordu. Profesyonel bir menajer olan Johnny Sta...
 • Miraç Eronat: Miraç Eronat, 28 Eylül 1970 tarihinde babasının görev yeri olan Balıkesir,Bandırma’da doğmuştur. Babası Osman Eronat, annesi Ayper Eronat’dır. Zeynep Eronat (d. 9 Temmuz 1963) adında oyuncu olan bir ablası vardır. İlkokula Ankara’da başladı ve orada bitirdi. İlkokulda devlet opera balesinin hazırlık kursuna devam etti. Hacettepe ÜniversitesiDevlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Trabzon Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak tiyatro hayatına başladı. 1999 yılında da Ankara ...
 • Mira Sorvino: Mira Sorvino, 1967 doğumlu ünlü Amerikalı sinema oyunucusu. Sorvino, Woody Allen'ın 1995 yapımı Mighty Aphrodite filmindeki rolüyle, en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar Ödülü sahibi. Mira Katherine Sorvino, 28 eylül 1967'de alzheimer hastaları için drama terapistliği yapan Lorraine Davis ve Italyan asıllı Amerikalı tecrübeli sinema oyuncusu Paul Sorvino'nun kızları olarak Englewood, New Jersey'de dünyaya geldi. Oyun yazarı olan Michael ve Amanda adında iki kardeşi olan Sorvino, Tenafly, N...
 • Mircea Lucescu: Rumen eski futbolcu ve teknik direktördür. Mircea Lucescu, 29 Temmuz 1945 tarihinde Romanya’nın Bükreş şehrinde doğmuştur. Futbola 1961 yılında Scoala Sportiva 2 Bukarest takımının altyapısında başladı. 2 yıl sonra 1963 yılında Dinamo Bükreş takımının altyapısına geçti.Mircea Lucescu, futbol hayatına “Dinamo Bükreş” futbol takımı ile başlamış ve büyük başarılar kazanmıştır. Oğlu Razvan Lucescu’da eski bir kalecidir. O da teknik direktörlük yapmaktadır.1975 yılında profesyonel olarak futbola başl...
 • Mirkelam: Türk ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci. 1995 yılında kendi adıyla çıkardığı ilk albümüyle, "bir gecede şöhret olmak" kavramının canlı örneği olan ve ilginç klibi sayesinde yıllarca "koşan adam" lakabıyla anılan Mirkelam, alaturka müziği pop ve rouck sound'larıyla harmanlayarak, 90'lı yılların Türkçe pop müziğine farklı ve yeni bir soluk getirmiştir. Fergan Mirkelam, avukat Nazım Mirkelam'ın ilk eşinden, 20 Mayıs 1966 tarihinde istanbul'da dünyaya geldi. İlköğrenimi için gittiği Fındıkzade Çap...
 • Miranda Kerr: En tanınmış çalışmaları arasında Maybelline ve Victoria’s Secret vardır. Miranda May Kerr, 20 Nisan 1983 tarihinde Avustralya, Sidney’de ailesinin ikinci çocuğu olarak doğmuştur. Çocukluğu Sidney’in Gunnedah adlı küçük bir kasabada geçmiştir. 13 yaşındayken Dolly adlı gençlik ediği kapak yüzü yarışmasında birinci olmuştur. Ardından Melbourne Chadwick ajansıyla mankenlik sözleşmesi imzaladı. Avustralya Portmans mağazalar zincirinin TV reklamlarında oynadı ve Avustralya ve Yeni Zelanda’daki moda d...
 • Mirgün Cabas: Mirgün Cabas, 1971 yılında İzmir’de doğmuştur.Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. 2011 yılında Doğuş Yayın Grubu'nun yayını olan GQ dergisinin Genel Yayın Yönetmeni oldu.Doğuş Yayın Grubu'nda 15 senedir çalışan Mirgün Cabas 4 Temmuz 2013 tarihinde istifa etti. Mirgün Cabas, Doğuş grubundaki 15 yılında editörlükten haber müdürlüğüne, haber koordinatörlüğünden sunuculuğa pek çok pozisyonda çalıştı. NTV haber kanalında Hakkı Devrim ile sunduğu “Günlerin Getirdiği”, Ruşen Çakı...
Mir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Mir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Mir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Mir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Mir isminin Notasyonları Nelerdir?

Mir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Mir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Mir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
İ:
R: Romeo

Mir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Mir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Mir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Mir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Mir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Mir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

mir isminin numerolojisi, mir isminin enerjisi, mir isminin arapça yazlışı, mir isminin hikayesi, mir isminin burcu, mir isminin uğurlu sayısı, mir isminin ebced değeri, mir isminin rengi, mir isminin harf analizi