İsimlerin Baş Harflerine Göre Listele

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

İsim Arama

Elik İsminin Anlamı Nedir?

  • Elik isminin cinsiyeti: Kız
  • Elik isminin kökeni: Türkçe
  • Elik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Elik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Elik ismindeki harf sayısı: 4
  • Elik isminin rengi: Pembe
  • Elik isminin nitelikeri: Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Elik İsminin Anlamı

Elik isminin anlamı nedir?

Elik isminin anlamı nedir, Elik ne demektir, Elik ne anlama gelir, Elik manası nedir?

Elik İsminin Analizi

Elik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Elik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Elik İsminin Analizi İçin Tıklayınız

Elik İsminin Özellikleri

Elik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Elik İsminin Diyanetteki Anlamı

Elik isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Elik isminin anlamı: Ceylan.

Elik İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Elik ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Elik ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Elik ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Elik ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Elik İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Elik ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez.

Elik İsmi Konulabilir Mi?

Elik ismini çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Elik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Elik İsmi Caiz Mi?

Elik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Elik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…”

Elik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Popüler Erkek İsimleri

Elik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Eski günleri çok özledim ben
Lavanta kokulu düşlerime sen
İçimde umut içimde özlem oldun
Kavurur içimi, kalbimi hoş tutar bir tutam aşk sözü.

Elik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Elik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Elik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Elik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Elik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Elik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Elik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Elik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Elik İsminin Kara Kuvvetleri Notasyonu

Elik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Elik İsminin Deniz Kuvvetleri Notasyonu

Elik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Elik İsminin Hava Kuvvetleri ve Nato Notasyonu

Elik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo

Elik İsminin TDK Notasyonu

Elik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Elik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Elik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Elik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Elik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
Elik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.