İsim Arama

Bilik İsminin Anlamı Nedir? Bilik Ne Demek?

Bilik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Bilik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Bilik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bilik isminin anlamı nedir? Bilik ne demek?

Bilik isminin anlamı nedir?
  • Bilik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bilik isminin kökeni: Türkçe
  • Bilik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bilik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bilik ismindeki harf sayısı: 5
  • Bilik isminin rengi: Mavi
  • Bilik isminin nitelikeri: Sevimli, Yaramaz, Gösterişli, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Bilik

Bilik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bilik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Bilik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bilik İsmiyle Uyumlu İsimler

Bilik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Billur, Bilgenur, Bilgem, Bildad, Elik, Bilsev, Bilshan, Bilgiser, Bilqis, Elbirlik

Bilik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Bilbaşar, Bilgekağan, Bilmen, Bilgeer, Bilender, Bilgihan, Karaçelik, Bilgekan, Bilginer, Bilsay

Bilik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bilik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bilik İsmi Konulabilir Mi?

Bilik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bilik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bilik İsmi Caiz Mi?

Bilik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bilik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bilik İsminin Özellikleri

Bilik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Bilik İsminin Sayı Analizi

Bilik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

B: 2
İ: 12
L: 15
İ: 12
K: 14

Bilik isminin numerolojik değeri: 55

Bilik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Bilik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Beyazın sevdası siyahtır benimse sen
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Lale sümbül menekşeler ne gezer.
İçimde aşkınla yaşıyorum ki
Kollarımı sevdaya seninle açtım

Bilik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bilik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bilik

Bilik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bilik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bilik

Bilik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bilik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bilik

Bilik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bilik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bilik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bilik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Enerjik, Yetenekli, Romantik olmalarıdır.

Bilik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bilik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Kırılgan, Obur, Kıskanç olmalarıdır.

Bilik isminin Notasyonları Nelerdir?

Bilik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
İ: İzmir
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Bilik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
İ: İrfan
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Bilik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
İ:
L: Lima
İ:
K: Kilo

Bilik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
İ: İstif
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Bilik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bilik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bilik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bilik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bilik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.