İsim Arama

Abdülmelik İsminin Anlamı Nedir? Abdülmelik Ne Demek?

Abdülmelik ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Abdülmelik isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Abdülmelik isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Abdülmelik isminin anlamı nedir? Abdülmelik ne demek?

Abdülmelik isminin anlamı nedir?
  • Abdülmelik isminin cinsiyeti: Erkek
  • Abdülmelik isminin kökeni: Arapça
  • Abdülmelik isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Abdülmelik ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Abdülmelik ismindeki harf sayısı: 10
  • Abdülmelik isminin rengi: Mavi
  • Abdülmelik isminin nitelikeri: İnatçı, Sevimli, Agresif, Çekici, Gösterişli, Uyumlu, Çalışkan, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Abdülmelik

Abdülmelik isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Abdülmelik ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
Ü: Sessiz bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder. Sessiz ve derinden ilerlerler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.

Abdülmelik isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Abdülmelik İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdülmelik İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Elbirlik, Keklik, Belik, Abdera, Elik

Abdülmelik İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abderus, Abdul-Qadir, Melik, Abdülhabir, Abdülbaki, Abdulla, Abdülcelil, Karaçelik, Abdülafüv, Abdülehad

Abdülmelik ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Abdülmelik İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Abdülmelik İsmi Konulabilir Mi?

Abdülmelik isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Abdülmelik isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Abdülmelik İsmi Caiz Mi?

Abdülmelik ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Abdülmelik isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Abdülmelik İsminin Özellikleri

Abdülmelik isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Abdülmelik İsminin Sayı Analizi

Abdülmelik isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
B: 2
D: 5
Ü: 26
L: 15
M: 16
E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14

Abdülmelik isminin numerolojik değeri: 112

Abdülmelik İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 9 olanlar:İYİMSER

Karakterinin en belirgin özelliği iyimserlik.Lakabın 'polyanna'. Hayata pembe gözlüklerle bakıyorsun.Yaşadığın kötü olaylardan etkilensen de umudunu yitirmiyorsun.Herşeyin yoluna gireceğine dair inancın sağlam.Olaylara olumlu açıdan bakmasını biliyorsun.Çevrendekiler bu yönünü çok seviyorlar.Çünkü kendine olduğu kadar, çevrendekilere de umut aşılıyorsun.En kötü anlarda bile insanları güldürmeyi başarıyorsun.İyimserliğinin yanı sıra güçlü espri yeteneğin de buna yardımcı oluyor.Sakin ve huzurlu işlerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Rekabet sana göre değil.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve iyi niyet.

Abdülmelik İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ayrılık kapıyı çalmamalı bizim sevdamızda
Bu gece korkarım sen olmazsan
D idik aradım, bulamadım bir söz tek başına
Ülkemizin baş tacı D:
Laleler sümbüller seni kıskandı
Mazimde kalma geri dön artık Cemim.
Efkarlıyım sevgilim kimseler bilmez
Laleler sümbüller seni kıskandı
İçimde umut aşkımsın ey yar
Kollarında mutluluğu yaşayacağım

Abdülmelik İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Abdülmelik isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Abdülmelik

Abdülmelik İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Abdülmelik isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Abdülmelik

Abdülmelik İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Abdülmelik isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Abdülmelik

Abdülmelik İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Abdülmelik ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Abdülmelik İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Abdülmelik ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sıcakkanlı, Güçlü, Sağlamcı, Yetenekli, Zeki, Duygusal, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Abdülmelik İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Abdülmelik ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Aşırı Duygusal, Güçsüz, Sinsi, Obur, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Abdülmelik isminin Notasyonları Nelerdir?

Abdülmelik isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
B: Bolu
D: Denizli
Ü: Ünye
L: Lüleburgaz
M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars

Abdülmelik Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
B: Behçet
D: Davut
Ü: Ümit
L: Lokum
M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri

Abdülmelik isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
B: Bravo
D: Delta
Ü:
L: Lima
M: Mike
E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo

Abdülmelik isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
B: Burak
D: Deniz
Ü:
L: Levent
M: Merih
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon

Abdülmelik İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abdülmelik ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Abdülmelik ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abdülmelik ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Abdülmelik İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

Abdulmelik
03.04.2017

Adulmelik adım.