İsim Arama

Abdera İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Abdera isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Abdera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Abdera isminin anlamı nedir? Abdera ne demek?

  • Abdera isminin cinsiyeti: Kız
  • Abdera isminin kökeni: Yunanca
  • Abdera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Abdera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Abdera ismindeki harf sayısı: 6
  • Abdera isminin rengi: Pembe
  • Abdera isminin nitelikeri: İnatçı, Sevimli, Agresif, Çalışkan, Komik

Abdera İsminin Anlamı Nedir? Abdera Ne Demek?

Abdera isminin anlamı nedir?

Abdera İsminin Analizi

Abdera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Abdera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Abdera İsminin Harf ve Sayı Analizi

Abdera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Abdera İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ameera, Vera, Gera, Abdera, Sera, Sisera, Avera, Hemera, Jazeera, Mavera

Abdera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Abdera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Abdera İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Abdera ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Abdera İsmi Konulabilir Mi?

Abdera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Abdera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Abdera İsmi Caiz Mi?

Abdera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Abdera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Abdera İsminin Diyanetteki Anlamı

Abdera isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Abdera isminin anlamı: Abdera gelen

Abdera İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Abdera ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Abdera ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Abdera ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Abdera ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Abdera İsminin Özellikleri

Abdera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Abdera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Abdera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkım Berkam seni çok seviyorum
Bana aşk ne diye sorma ne olur
Darda zorda olma sen bir ömür boyu
Ellerini çekip benden uzaklara gitme sevgilim
Resimlerinde aşkı buldum ben inan
Aşkım Berkam seni çok seviyorum

Abdera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Abdera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Abdera

Abdera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Abdera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Abdera

Abdera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Abdera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Abdera

Abdera İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Abdera isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Abdera isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Abdera isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Abdera isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Abdera isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Abdera isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Abdera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Abdera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Abdera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Abdera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sıcakkanlı, Güçlü, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Abdera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Abdera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Aşırı Duygusal, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Abdera isminin Notasyonları Nelerdir?

Abdera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
B: Bolu
D: Denizli
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Abdera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
B: Behçet
D: Davut
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Abdera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
B: Bravo
D: Delta
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Abdera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
B: Burak
D: Deniz
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Abdera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abdera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Abdera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abdera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Abdera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

abdera isminin numerolojisi, abdera isminin enerjisi, abdera isminin arapça yazlışı, abdera isminin hikayesi, abdera isminin burcu, abdera isminin uğurlu sayısı, abdera isminin ebced değeri, abdera isminin rengi, abdera isminin harf analizi