İsim Arama

Abellone İsminin Anlamı Nedir? Abellone Ne Demek?

Abellone ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Abellone isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Abellone isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Abellone isminin anlamı nedir? Abellone ne demek?

Abellone isminin anlamı nedir?
  • Abellone isminin cinsiyeti: Kız
  • Abellone isminin kökeni: Yunanca
  • Abellone isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Abellone ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Abellone ismindeki harf sayısı: 8
  • Abellone isminin rengi: Pembe
  • Abellone isminin nitelikeri: İnatçı, Sevimli, Çalışkan, Gösterişli, Pozitif, Misafirperver

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Abellone

Abellone isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Abellone ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Abellone isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Abellone İsmiyle Uyumlu İsimler

Abellone İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Cleone, Hermione, Hesione, Abendam, Abellone, Alcyone, Abeer, Antigone, Jone, Theone

Abellone İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abelson, Shone, Abell, Abednego, Agatone, Aber, Abe, Tyrone

Abellone ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Abellone İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Abellone İsmi Konulabilir Mi?

Abellone isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Abellone isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Abellone İsmi Caiz Mi?

Abellone ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Abellone isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Abellone İsminin Özellikleri

Abellone isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Abellone İsminin Sayı Analizi

Abellone isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
B: 2
E: 6
L: 15
L: 15
O: 18
N: 17
E: 6

Abellone isminin numerolojik değeri: 80

Abellone İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Abellone İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aylar birbirini kovalıyor, zaman akıyor
Bakarsın görmezsin.
En güzel sen hep benimle hep benim kal
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Okyanus misali sana gönlümü verdim
Ne nefret ne ayrılık, uğramasın sevgimize
En güzel sen hep benimle hep benim kal

Abellone İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Abellone isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Abellone

Abellone İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Abellone isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Abellone

Abellone İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Abellone isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Abellone

Abellone İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Abellone ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Abellone İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Abellone ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sıcakkanlı, Duygusal, Yetenekli, Sırdaş, Sağduyu Sahibi olmalarıdır.

Abellone İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Abellone ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Obur, İçine Kapanık, Hayal Dünyasında Yaşayan olmalarıdır.

Abellone isminin Notasyonları Nelerdir?

Abellone isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
B: Bolu
E: Edirne
L: Lüleburgaz
L: Lüleburgaz
O: Ordu
N: Niğde
E: Edirne

Abellone Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
B: Behçet
E: Ekrem
L: Lokum
L: Lokum
O: Osman
N: Nizam
E: Ekrem

Abellone isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
B: Bravo
E: Echo
L: Lima
L: Lima
O: Oscar
N: November
E: Echo

Abellone isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
B: Burak
E: Engin
L: Levent
L: Levent
O: Oruç
N: Neptün
E: Engin

Abellone İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abellone ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Abellone ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abellone ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Abellone İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.