İsim Arama

Abdera İsminin Anlamı Nedir? Abdera Ne Demek?

Abdera ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Abdera isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Abdera isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Abdera isminin anlamı nedir? Abdera ne demek?

Abdera isminin anlamı nedir?
  • Abdera isminin cinsiyeti: Kız
  • Abdera isminin kökeni: Yunanca
  • Abdera isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Abdera ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Abdera ismindeki harf sayısı: 6
  • Abdera isminin rengi: Pembe
  • Abdera isminin nitelikeri: İnatçı, Sevimli, Agresif, Çalışkan, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Abdera

Abdera isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Abdera ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
B: Önsezi duygusu çok kuvvetlidir. Herşeye umutla yaklaşır ve en kötü durumlarda bile umudunu yitirmez.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Abdera isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Abdera İsmiyle Uyumlu İsimler

Abdera İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Vera, Gera, Mavera, Sheera, Shera, Abdera, Astera, Tamera, Hera, Sisera

Abdera İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Abdolrahem, Abdürreşid, Abdülhalik, Abdar, Abdi, Abdülferit, Abderus, Abdual, Abdülgani, Abdülalim

Abdera ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Abdera İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Abdera İsmi Konulabilir Mi?

Abdera isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Abdera isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Abdera İsmi Caiz Mi?

Abdera ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Abdera isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Abdera İsminin Özellikleri

Abdera isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Abdera İsminin Sayı Analizi

Abdera isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
B: 2
D: 5
E: 6
R: 21
A: 1

Abdera isminin numerolojik değeri: 36

Abdera İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Abdera İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşkını her yerde haykırıyorum ben
Benimde düşlerim ve seninle olan
Derdime dermanım sensin ey yar
En büyük sevdam sensin ey yarim
Rica ediyorum yüzün düşmesin yere
Aşkını her yerde haykırıyorum ben

Abdera İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Abdera isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Abdera

Abdera İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Abdera isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Abdera

Abdera İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Abdera isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Abdera

Abdera İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Abdera ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Abdera İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Abdera ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sıcakkanlı, Güçlü, Duygusal, Maceracı olmalarıdır.

Abdera İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Abdera ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Aşırı Duygusal, Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Gaddar olmalarıdır.

Abdera isminin Notasyonları Nelerdir?

Abdera isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
B: Bolu
D: Denizli
E: Edirne
R: Rize
A: Adana

Abdera Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
B: Behçet
D: Davut
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet

Abdera isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
B: Bravo
D: Delta
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa

Abdera isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
B: Burak
D: Deniz
E: Engin
R: Reis
A: Aydın

Abdera İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Abdera ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Abdera ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Abdera ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Abdera İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.