İsim Arama

Melina İsminin Anlamı Nedir? Melina Ne Demek?

Melina ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Melina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Melina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Melina isminin anlamı nedir? Melina ne demek?

Melina isminin anlamı nedir?
  • Melina isminin cinsiyeti: Kız
  • Melina isminin kökeni: Yunanca
  • Melina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Melina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Melina ismindeki harf sayısı: 6
  • Melina isminin rengi: Pembe
  • Melina isminin nitelikeri: Uyumlu, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Melina

Melina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Melina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Melina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Melina İsmiyle Uyumlu İsimler

Melina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Despina, Mislina, Yonina, Melita, Jarina, Mela, Melpomene, Melisa, Semina, Philina

Melina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Idina, Melih, Melchiah, Melikşah, Melchi-Shua, Melkum, Sina, Zelina, Melzar, Mekselina

Melina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Melina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Melina İsmi Konulabilir Mi?

Melina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Melina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Melina İsmi Caiz Mi?

Melina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Melina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Melina İsminin Özellikleri

Melina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Melina İsminin Sayı Analizi

Melina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

M: 16
E: 6
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Melina isminin numerolojik değeri: 67

Melina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Melina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Mermi de sıksan bulacaksın cezanı
Erken başladım şiiri yazmaya
Lanetli dünyandan çıkıp dönme geri
İçeri sen girince
Nedensiz güldürür yüzümü umut verirsin
Aşk dolu zamanlar yaşayacağız

Melina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Melina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Melina

Melina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Melina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Melina

Melina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Melina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Melina

Melina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Melina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Melina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Melina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Zeki, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Melina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Melina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Melina isminin Notasyonları Nelerdir?

Melina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

M: Muş
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Melina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mehmet
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Melina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Mike
E: Echo
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Melina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

M: Merih
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Melina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Melina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Melina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Melina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Melina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.