İsim Arama

Zelina İsminin Anlamı

Zelina isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Zelina isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zelina isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zelina isminin anlamı nedir? Zelina ne demek?

  • Zelina isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zelina isminin kökeni: Yunanca
  • Zelina isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zelina ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zelina ismindeki harf sayısı: 6
  • Zelina isminin rengi: Mavi
  • Zelina isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Misafirperver, İnatçı

Zelina İsminin Anlamı Nedir? Zelina Ne Demek?

Zelina isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Zelina

Zelina isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zelina ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zelina isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zelina İsmiyle Uyumlu İsimler

Zelina İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Fina, Medina, Ecaterina, Jarina, Petrina, Despina, Zelal, Philina, Adamina, Melina

Zelina İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Idina, Mekselina, Zarina, Gemina, Zelina, Sirina, Sina

Zelina ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zelina İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zelina İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Zelina ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Zelina İsmi Konulabilir Mi?

Zelina isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zelina isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zelina İsmi Caiz Mi?

Zelina ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zelina isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zelina İsminin Diyanetteki Anlamı

Zelina isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Zelina isminin anlamı: ciddiyetle

Zelina İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Zelina ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Zelina ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Zelina ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Zelina ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Zelina İsminin Özellikleri

Zelina isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zelina İsminin Sayı Analizi

Zelina isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
L: 15
İ: 12
N: 17
A: 1

Zelina isminin numerolojik değeri: 80

Zelina İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Zelina İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zaman sensiz geçmiyor
Elimde ellerin sevdaya koşarız
Lafta değil özdedir sevgin, bilirim
İçimden geliyor seni daha çok sevmek
Nasıl yaşarım öğrenme.
Anla artık çık gel yarim diyorum

Zelina İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zelina isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zelina

Zelina İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zelina isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zelina

Zelina İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zelina isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zelina

Zelina İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Zelina isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Zelina isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Zelina isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Zelina isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Zelina isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Zelina isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Zelina İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zelina ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zelina İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zelina ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Zelina İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zelina ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Zelina isminin Notasyonları Nelerdir?

Zelina isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
N: Niğde
A: Adana

Zelina Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
N: Nizam
A: Ahmet

Zelina isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
L: Lima
İ:
N: November
A: Alfa

Zelina isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
N: Neptün
A: Aydın

Zelina İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zelina ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zelina ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zelina ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zelina İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

zelina isminin numerolojisi, zelina isminin enerjisi, zelina isminin arapça yazlışı, zelina isminin hikayesi, zelina isminin burcu, zelina isminin uğurlu sayısı, zelina isminin ebced değeri, zelina isminin rengi, zelina isminin harf analizi