İsim Arama

Zenna İsminin Anlamı Nedir? Zenna Ne Demek?

Zenna ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Zenna isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Zenna isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Zenna isminin anlamı nedir? Zenna ne demek?

Zenna isminin anlamı nedir?
  • Zenna isminin cinsiyeti: Erkek
  • Zenna isminin kökeni: Yunanca
  • Zenna isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Zenna ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Zenna ismindeki harf sayısı: 5
  • Zenna isminin rengi: Mavi
  • Zenna isminin nitelikeri: Uyumsuz, Çalışkan, Misafirperver, İnatçı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Zenna

Zenna isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Zenna ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Z: Bilimsel açıdan, okumayı seven.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Zenna isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Zenna İsmiyle Uyumlu İsimler

Zenna İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Hanna, Zenas, Nanna, Zenia, Elle-Anna, Zennur, Bethanna, Ioanna, Zenobe, Hosanna

Zenna İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Senna, Zenna, Zengin, Zenovia, Zenobio, Zeno

Zenna ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Zenna İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Zenna İsmi Konulabilir Mi?

Zenna isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Zenna isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Zenna İsmi Caiz Mi?

Zenna ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Zenna isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Zenna İsminin Özellikleri

Zenna isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Sokakta bile gölge olan taraf yerine güneşli tarafı tercih edecek kişilerdir. Yüksek standartlara sahip, lüksü seven insanlardır. Sevecen, sempatik, sağduyuludurlar. Zeki insanlardır. Çabuk düşünür ve düşüncelerini hayata geçirmeyi severler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Zenna İsminin Sayı Analizi

Zenna isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

Z: 29
E: 6
N: 17
N: 17
A: 1

Zenna isminin numerolojik değeri: 70

Zenna İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Zenna İsmi İle Akrostiş Şiirler

Zor günlerim bitiyor yüzüm gülüyor
Elim ayağım tutuldu seni görünce
Ne olur bırakma beni
Ne olur bırakma beni
Artık seninim ve seninleyim

Zenna İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Zenna isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Zenna

Zenna İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Zenna isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Zenna

Zenna İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Zenna isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Zenna

Zenna İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Zenna ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Zenna İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Zenna ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Bilimsel, Duygusal, Sağduyu Sahibi, Girişken olmalarıdır.

Zenna İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Zenna ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Hurafeci, Gereksiz İnatçı, Hayal Dünyasında Yaşayan, Agresif olmalarıdır.

Zenna isminin Notasyonları Nelerdir?

Zenna isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

Z: Zonguldak
E: Edirne
N: Niğde
N: Niğde
A: Adana

Zenna Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zühtü
E: Ekrem
N: Nizam
N: Nizam
A: Ahmet

Zenna isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zulu
E: Echo
N: November
N: November
A: Alfa

Zenna isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

Z: Zuhal
E: Engin
N: Neptün
N: Neptün
A: Aydın

Zenna İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Zenna ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Zenna ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Zenna ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Zenna İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.