İsim Arama

Homerus İsminin Anlamı Nedir? Homerus Ne Demek?

Homerus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Homerus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Homerus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Homerus isminin anlamı nedir? Homerus ne demek?

Homerus isminin anlamı nedir?
  • Homerus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Homerus isminin kökeni: Yunanca
  • Homerus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Homerus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Homerus ismindeki harf sayısı: 7
  • Homerus isminin rengi: Mavi
  • Homerus isminin nitelikeri: Tez Canlı, Pozitif, Uyumlu, Çalışkan, Komik, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Homerus

Homerus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Homerus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Homerus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Homerus İsmiyle Uyumlu İsimler

Homerus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Homam, Arus

Homerus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Amarus, Icarus, Lazrus, Butrus, Abderus, Orus, Ahasuerus, Homeros, Homer, Lazarus

Homerus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Homerus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Homerus İsmi Konulabilir Mi?

Homerus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Homerus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Homerus İsmi Caiz Mi?

Homerus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Homerus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Homerus İsminin Özellikleri

Homerus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Homerus İsminin Sayı Analizi

Homerus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

H: 10
O: 18
M: 16
E: 6
R: 21
U: 25
S: 22

Homerus isminin numerolojik değeri: 118

Homerus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Homerus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Hasretinden deli oluyorum ben
Onur Ayva
Melek yüzlü kızım anlam kattın bu aşkımıza.
Eski günleri çok özledim ben
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Usul usul gelsem sana
Seher Merve

Homerus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Homerus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Homerus

Homerus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Homerus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Homerus

Homerus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Homerus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Homerus

Homerus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Homerus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Homerus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Homerus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sakin, Sırdaş, Zeki, Duygusal, Maceracı, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Homerus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Homerus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Panik, İçine Kapanık, Sanat Yönü Başarısız, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Homerus isminin Notasyonları Nelerdir?

Homerus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

H: Hatay
O: Ordu
M: Muş
E: Edirne
R: Rize
U: Uşak
S: Sinop

Homerus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hasan
O: Osman
M: Mehmet
E: Ekrem
R: Rasim
U: Ufuk
S: Serhat

Homerus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Hotel
O: Oscar
M: Mike
E: Echo
R: Romeo
U: Uniform
S: Sierra

Homerus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

H: Halat
O: Oruç
M: Merih
E: Engin
R: Reis
U: Umman
S: Seydi

Homerus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Homerus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Homerus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Homerus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Homerus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.