İsim Arama

Eros İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Eros isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Eros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Eros isminin anlamı nedir? Eros ne demek?

  • Eros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Eros isminin kökeni: Yunanca
  • Eros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Eros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Eros ismindeki harf sayısı: 4
  • Eros isminin rengi: Mavi
  • Eros isminin nitelikeri: Çalışkan, Komik, Pozitif, Dürüst

Eros İsminin Anlamı Nedir? Eros Ne Demek?

Eros isminin anlamı nedir?

Eros İsminin Analizi

Eros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Eros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Eros İsminin Harf ve Sayı Analizi

Eros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Eros İsmiyle Uyumlu İsimler

Eros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Keros, Kairos

Eros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Erozan, Argyros, Makaros, Bedros, Theros, Anargyros, Kyros, Eronat, Petros, Leandros

Eros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Eros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Eros İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Eros ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Eros İsmi Konulabilir Mi?

Eros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Eros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Eros İsmi Caiz Mi?

Eros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Eros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Eros İsminin Diyanetteki Anlamı

Eros isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Eros isminin anlamı: aşk

Eros İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Eros ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Eros ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Eros ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Eros ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Eros İsminin Özellikleri

Eros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Eros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 4 olanlar:PLANCI

Karakterinin en belirgin özelliği plancılık.Düzenli ve titiz bir insansın.Hayatın her alanında planlı hareket etmekten yanasın.Hedeflerini belirledikten sonra planlarını hazırlıyor ve ağır adımlarla ilerliyorsun.Belirsizlikten hoşlanmıyorsun.İş yaşamında olduğu kadar özel yaşamında da program yapıp, o programa sadık kalmak istiyorsun.Bu huyun bazen sıkıcı olabiliyor.Süprizlerden hoşlanmıyorsun.İleriyi görebilmek istiyorsun.Hayatında karışıklığa yer yok.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de planlı hareket ediyorsun.İlk olarak, nasıl birisini istediğine karar veriyorsun.Öyle birini bulduğunda ise, onu elde etmenin yollarını keşfedip taktikler üretiyorsun.Çoğunlukla da amacına ulaşıyorsun.

Eros İsmi İle Akrostiş Şiirler

En çok da ahu gözlerini özledim
Rengarenk düşlerim oldun Ayferim
Olumsuzluklara son veren yarim
Saklarım seni en derin’de.

Eros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Eros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Eros

Eros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Eros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Eros

Eros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Eros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Eros

Eros İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Eros isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Eros isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Eros isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Eros isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Eros isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Eros isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Eros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Eros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Eros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Eros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Duygusal, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Eros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Eros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Gereksiz İnatçı, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Eros isminin Notasyonları Nelerdir?

Eros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

E: Edirne
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Eros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Ekrem
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Eros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Echo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Eros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

E: Engin
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Eros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Eros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Eros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Eros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Eros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

eros isminin numerolojisi, eros isminin enerjisi, eros isminin arapça yazlışı, eros isminin hikayesi, eros isminin burcu, eros isminin uğurlu sayısı, eros isminin ebced değeri, eros isminin rengi, eros isminin harf analizi