İsim Arama

Patros İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Patros isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Patros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Patros isminin anlamı nedir? Patros ne demek?

  • Patros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Patros isminin kökeni: Yunanca
  • Patros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Patros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Patros ismindeki harf sayısı: 6
  • Patros isminin rengi: Mavi
  • Patros isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Romantik, Komik, Pozitif, Dürüst

Patros İsminin Anlamı Nedir? Patros Ne Demek?

Patros isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

Patros İsminin Analizi

Patros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Patros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Patros İsminin Harf ve Sayı Analizi

Patros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Patros İsmiyle Uyumlu İsimler

Patros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Keros, Katharos, Kairos, Patia, Patmos

Patros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Heliodoros, Kyros, Kedros, Alexandros, Gregoros, Stavros, Petros, Bedros, Toros, Kristophoros

Patros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Patros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Patros İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Patros ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Patros İsmi Konulabilir Mi?

Patros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Patros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Patros İsmi Caiz Mi?

Patros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Patros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Patros İsminin Diyanetteki Anlamı

Patros isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Patros isminin anlamı:

Patros İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Patros ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Patros ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Patros ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Patros ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Patros İsminin Özellikleri

Patros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Patros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Patros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Aşk dolu yarınlar yakındır yarim
Tek sana sevdalandı inan bu yürek
Resimlerinde bile sevda kokuyor
O zaman ver elini elime kaderimiz bir olsun seninle…
S ensiz olmuyor hiç bir anım

Patros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Patros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Patros

Patros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Patros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Patros

Patros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Patros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Patros

Patros İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Patros isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Patros isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Patros isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Patros isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Patros isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Patros isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Patros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Patros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Patros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Patros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Canayakın, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Patros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Patros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Sessiz, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Patros isminin Notasyonları Nelerdir?

Patros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Patros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
T: Temel
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Patros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Patros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Patros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Patros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Patros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Patros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Patros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme toplamda 1 yorum yapılmıştır.

İrem Akyürek
24.03.2019

Beğendim iyiymiş bence.

patros isminin numerolojisi, patros isminin enerjisi, patros isminin arapça yazlışı, patros isminin hikayesi, patros isminin burcu, patros isminin uğurlu sayısı, patros isminin ebced değeri, patros isminin rengi, patros isminin harf analizi