İsim Arama

Pavlos İsminin Anlamı Nedir? Pavlos Ne Demek?

Pavlos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pavlos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pavlos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pavlos isminin anlamı nedir? Pavlos ne demek?

Pavlos isminin anlamı nedir?
  • Pavlos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pavlos isminin kökeni: Yunanca
  • Pavlos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pavlos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pavlos ismindeki harf sayısı: 6
  • Pavlos isminin rengi: Mavi
  • Pavlos isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Dinibütün, Gösterişli, Pozitif, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pavlos

Pavlos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pavlos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
V: Kendi içine dönük, umursamaz, kimseyi takmaz. Etrafındaki olaylar onu etkilemez.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Pavlos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pavlos İsmiyle Uyumlu İsimler

Pavlos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Pavlos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Evangelos, Talos, Carolos, Angelos, Philos, Aiolos, Apostolos, Aischylos, Boulos, Melos

Pavlos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pavlos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pavlos İsmi Konulabilir Mi?

Pavlos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pavlos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pavlos İsmi Caiz Mi?

Pavlos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pavlos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pavlos İsminin Özellikleri

Pavlos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Tam bir kahindirler. Hisleri mükemmel derecede kuvvetlidir. Bazen buna kendileri bile inanamaz. Ancak dikkatli olmaları gerekir. Bazen hisleri ve gerçek hayatı birbirine karıştırabilir, hata yapabilirler. Büyük idaalleri, hedefleri vardır. Bunları gerçekleştirmek için çalışır ve başarılı olurlar. Verimli çalışırlar. Sahiplenmeyi seven insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Pavlos İsminin Sayı Analizi

Pavlos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
V: 27
L: 15
O: 18
S: 22

Pavlos isminin numerolojik değeri: 103

Pavlos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Pavlos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prenseslerden bile daha güzelsin
Anlasana senden ayrı kalamıyorum
Varlığın bile bana neşe veriyor
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.
Olmazsa olmazım yüreğim sensin ey yarim
Sevgi’de varmısın kıyasıya yarışmaya

Pavlos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pavlos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pavlos

Pavlos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pavlos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pavlos

Pavlos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pavlos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pavlos

Pavlos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pavlos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pavlos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pavlos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Sportmen, Yetenekli, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Pavlos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pavlos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Umursamaz, Obur, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Pavlos isminin Notasyonları Nelerdir?

Pavlos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
V: Van
L: Lüleburgaz
O: Ordu
S: Sinop

Pavlos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
V: Vehbi
L: Lokum
O: Osman
S: Serhat

Pavlos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
V: Victor
L: Lima
O: Oscar
S: Sierra

Pavlos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
V: Vatan
L: Levent
O: Oruç
S: Seydi

Pavlos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pavlos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pavlos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pavlos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pavlos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.