İsim Arama

Angelos İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Angelos isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Angelos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Angelos isminin anlamı nedir? Angelos ne demek?

  • Angelos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Angelos isminin kökeni: Yunanca
  • Angelos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Angelos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Angelos ismindeki harf sayısı: 7
  • Angelos isminin rengi: Mavi
  • Angelos isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Tembel, Çalışkan, Gösterişli, Pozitif, Dürüst

Angelos İsminin Anlamı Nedir? Angelos Ne Demek?

Angelos isminin anlamı nedir?

Angelos İsminin Analizi

Angelos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Angelos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Angelos İsminin Harf ve Sayı Analizi

Angelos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Angelos İsmiyle Uyumlu İsimler

Angelos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Angelene, Angelita, Angbin, Angelena, Angeliki, Angelle, Angelee, Angell, Angelisa, Angeli

Angelos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Carolos, Aiolos, Angelos, Angış, Angıt, Pavlos, Angıl, Evangelos, Angın, Aischylos

Angelos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Angelos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Angelos İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Angelos ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Angelos İsmi Konulabilir Mi?

Angelos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Angelos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Angelos İsmi Caiz Mi?

Angelos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Angelos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Angelos İsminin Diyanetteki Anlamı

Angelos isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Angelos isminin anlamı: melek gibi

Angelos İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Angelos ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Angelos ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Angelos ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Angelos ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Angelos İsminin Özellikleri

Angelos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Angelos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Angelos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ahu gözlü nazlı ceylanım
Nedensiz sevdiğim tek tanemsin sen
Güller bahçesinden daha güzelsin
Ellrin ellerimde olmayınca
Lafta sözde gülüyordum sen yoksun diye
Onurunla yürü zorlukları yen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Angelos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Angelos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Angelos

Angelos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Angelos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Angelos

Angelos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Angelos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Angelos

Angelos İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Angelos isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Angelos isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Angelos isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Angelos isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Angelos isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Angelos isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Angelos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Angelos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Angelos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Angelos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Duygusal, Yetenekli, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Angelos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Angelos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Angelos isminin Notasyonları Nelerdir?

Angelos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
O: Ordu
S: Sinop

Angelos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
O: Osman
S: Serhat

Angelos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
O: Oscar
S: Sierra

Angelos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
O: Oruç
S: Seydi

Angelos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Angelos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Angelos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Angelos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Angelos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

angelos isminin numerolojisi, angelos isminin enerjisi, angelos isminin arapça yazlışı, angelos isminin hikayesi, angelos isminin burcu, angelos isminin uğurlu sayısı, angelos isminin ebced değeri, angelos isminin rengi, angelos isminin harf analizi