İsim Arama

Angeli İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Angeli isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Angeli isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Angeli isminin anlamı nedir? Angeli ne demek?

  • Angeli isminin cinsiyeti: Kız
  • Angeli isminin kökeni: Yunanca
  • Angeli isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Angeli ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Angeli ismindeki harf sayısı: 6
  • Angeli isminin rengi: Pembe
  • Angeli isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Tembel, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz

Angeli İsminin Anlamı Nedir? Angeli Ne Demek?

Angeli isminin anlamı nedir?

Angeli İsminin Analizi

Angeli isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Angeli ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Angeli İsminin Harf ve Sayı Analizi

Angeli isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Angeli İsmiyle Uyumlu İsimler

Angeli İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Angelita, Angell, Angelene, Angelisa, Angele, Günseli, Angelena, Sürmeli, Nurseli, Tanseli

Angeli İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Günyeli, Eli, Taneli, Heli, Türeli, Veli, Angıt, Gergeli, Töreli, Angın

Angeli ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Angeli İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Angeli İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Angeli ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Angeli İsmi Konulabilir Mi?

Angeli isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Angeli isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Angeli İsmi Caiz Mi?

Angeli ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Angeli isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Angeli İsminin Diyanetteki Anlamı

Angeli isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Angeli isminin anlamı:

Angeli İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Angeli ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Angeli ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Angeli ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Angeli ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Angeli İsminin Özellikleri

Angeli isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Angeli İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Angeli İsmi İle Akrostiş Şiirler

Arkamdan hüzünlü bakma ne olur
Nedensiz sevdim yarim inan ben seni
Gül bahçesine kokumuz siner
Erken başladım şiiri yazmaya
Lafta sözde değil candan sevdim
İnsan sevdikçe yaşar, unutma bunu sevgilim

Angeli İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Angeli isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Angeli

Angeli İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Angeli isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Angeli

Angeli İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Angeli isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Angeli

Angeli İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Angeli isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Angeli isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Angeli isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Angeli isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Angeli isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Angeli isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Angeli İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Angelina Jolie: Amerikalı aktris, model ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komisyonu İyi Niyet Elçisi. Gerçek adı Angelina Jolie Voight’tur. Birçok dergi tarafından dünyanın en güzel kadını seçilmiştir. Golden Globe, Emmy ve Oskar ödüllerinin sahibi olan ünlü oyuncu kimsesiz çocuklara yardım amaçlı projeler yürütmektedir. Filmlerinden bazıları Gia, George Wallace, Girl Interrupted, Alexander ve The Good Shepherd’dır. 4 Haziran 1975’te Los Angeles’ta dünyaya geldi.Babası Jon Voight ve annesi Marcheline Ber...
Angeli İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Angeli ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Duygusal, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Angeli İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Angeli ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Angeli isminin Notasyonları Nelerdir?

Angeli isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Angeli Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan

Angeli isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:

Angeli isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif

Angeli İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Angeli ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Angeli ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Angeli ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Angeli İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

angeli isminin numerolojisi, angeli isminin enerjisi, angeli isminin arapça yazlışı, angeli isminin hikayesi, angeli isminin burcu, angeli isminin uğurlu sayısı, angeli isminin ebced değeri, angeli isminin rengi, angeli isminin harf analizi