İsim Arama

Angeliki İsminin Anlamı Nedir? Angeliki Ne Demek?

Angeliki ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Angeliki isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Angeliki isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Angeliki isminin anlamı nedir? Angeliki ne demek?

Angeliki isminin anlamı nedir?
  • Angeliki isminin cinsiyeti: Kız
  • Angeliki isminin kökeni: Yunanca
  • Angeliki isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Angeliki ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Angeliki ismindeki harf sayısı: 8
  • Angeliki isminin rengi: Pembe
  • Angeliki isminin nitelikeri: İnatçı, Misafirperver, Tembel, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Angeliki

Angeliki isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Angeliki ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Angeliki isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Angeliki İsmiyle Uyumlu İsimler

Angeliki İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Angele, Angbin, Angelita, Aniki, Vasiliki, Angelee, Angelena, Angelisa, Angell, Angelle

Angeliki İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Angıl, Angıt, Angelos, Angın, Angış, Angı

Angeliki ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Angeliki İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Angeliki İsmi Konulabilir Mi?

Angeliki isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Angeliki isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Angeliki İsmi Caiz Mi?

Angeliki ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Angeliki isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Angeliki İsminin Özellikleri

Angeliki isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Angeliki İsminin Sayı Analizi

Angeliki isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
N: 17
G: 8
E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14
İ: 12

Angeliki isminin numerolojik değeri: 85

Angeliki İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:MANTIKLI

Karakterinin en belirgin özelliği akılcılık.Duygularından çok mantığınla hareket ediyorsun.Hayata bakış açın gerçekçi.Pembe hayallere dalmaktan hoşlanmıyorsun.Hayatın somut yönleriyle ilgileniyorsun.Çeşitli bilim dalları hobilerin arasında yer alıyor.Aşka inanıyorsun.Ancak bir ilişkinin yalnızca aşkla yürümeyeceğini savunuyorsun.Beraber olacağın kişinin eğitimi, kültürü ve zekası da senin için önemli.İş yaşamında da duygularınla değil, aklınla hareket ediyorsun.Zekan sayesinde birçok fırsat kapısını aralıyor, büyük başarılara imza atıyorsun.İş yaşamındaki başarını insan ilişkilerinde de sürdürüyorsun.dostların ve ailen senin fikirlerine güveniyor.Her konuda akıl danışılan birisin.

Angeliki İsmi İle Akrostiş Şiirler

Ansızın çıkıverdin karşıma
Neyleyim sensiz bu canı
Gamzelerine dalıp gidiyorum
Eski günleri çok özledim ben
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim
Kalbim çarpıyor
İçimdeki büyük sevdam yüreğim Ezgim

Angeliki İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Angeliki isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Angeliki

Angeliki İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Angeliki isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Angeliki

Angeliki İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Angeliki isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Angeliki

Angeliki İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Angeliki ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Angeliki İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Angeliki ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Sağduyu Sahibi, Hırslı, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Romantik olmalarıdır.

Angeliki İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Angeliki ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Kıskanç olmalarıdır.

Angeliki isminin Notasyonları Nelerdir?

Angeliki isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
N: Niğde
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
İ: İzmir

Angeliki Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
N: Nizam
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
İ: İrfan

Angeliki isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
N: November
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo
İ:

Angeliki isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
N: Neptün
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
İ: İstif

Angeliki İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Angeliki ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Angeliki ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Angeliki ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Angeliki İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.