İsim Arama

Patroclus İsminin Anlamı Nedir? Patroclus Ne Demek?

Patroclus ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Patroclus isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Patroclus isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Patroclus isminin anlamı nedir? Patroclus ne demek?

Patroclus isminin anlamı nedir?
  • Patroclus isminin cinsiyeti: Erkek
  • Patroclus isminin kökeni: Yunanca
  • Patroclus isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Patroclus ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Patroclus ismindeki harf sayısı: 9
  • Patroclus isminin rengi: Mavi
  • Patroclus isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Romantik, Komik, Pozitif, Huysuz, Gösterişli, Modern, Dürüst

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Patroclus

Patroclus isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Patroclus ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
T: Duygularını söylemekte zorlanır. Ketum bir karaktere sahiptir. Genellikle içine kapalı ve suskun bir yapıya sahiptirler.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
C: Konuşma ve yazma yetenekleri olan kişilerdir. Genellikle çok fazla kitap okurlar.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
U: Durağan bir yapısı vardır. İşlerini aceleye getirmez yavaş yavaş sağlam yapmayı tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Patroclus isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Patroclus İsmiyle Uyumlu İsimler

Patroclus İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Patmos, Patia, Salus

Patroclus İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Ulus, Aristobulus, Talus, Daedalus, Patroclus, Patvakan, Theophilus, Patros, Camillus, Cyrillus

Patroclus ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Patroclus İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Patroclus İsmi Konulabilir Mi?

Patroclus isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Patroclus isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Patroclus İsmi Caiz Mi?

Patroclus ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Patroclus isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Patroclus İsminin Özellikleri

Patroclus isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Hayatı çok hızlı yaşarlar. Yolun en son şeridinde araba kullanmayı severler. Yeni işler, yeni projelerin içinde olmayı severler. Özel hayatlarında oldukça iddialı ancak bazen sinirli olabilirler. Duygularını kontrol altında tutmaları gerekebilir. Alınganlık yapabilen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Açık sözlü ve iyimser insanlardır.Mantıktan önce duygularıyla hareket eden insanlardır. Hisleri oldukça kuvvetlidir ve hislerine güvenerek davranırlar. Kendilerini oldukça net ifade edebilirler. Hazır cevap insanlardır. Hayatı dolu dolu ve keyifli yaşamayı severler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Düşüncesel ve fiziksel olarak aktif olmayı, olayların içinde kalmayı seven insanlardır. Olabildiğince çok konuyla ilgilenmek isterler. Sezgileri kuvvetlidir. Amaçları olan insanlardır. Karizmatik insanlardır. Çevrelerinde her zaman değişik farklı insanlar omlarını isterler. İletişim yetenekleri oldukça iyidir. Ancak çok fazla aktivite ile ilgilenmeleri zaman konusunda sıkıntı yaşamalarına neden olabilir.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Patroclus İsminin Sayı Analizi

Patroclus isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
T: 24
R: 21
O: 18
C: 3
L: 15
U: 25
S: 22

Patroclus isminin numerolojik değeri: 149

Patroclus İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Patroclus İsmi İle Akrostiş Şiirler

Payımıza düşen sessizliği dinlemeliydik belki de
Ansızın çıkıverdin karşıma
Tenin kokusu gitmedi hala
Rabbime şükürler olsun ki sevdam alevinle kavruluyor
Onur Ayva
Canımdan Can gider sensiz kalırsam
Lütfen kabul et bu küçük hediyeyi,
Usul usul gelsem sana
Seher Merve

Patroclus İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Patroclus isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Patroclus

Patroclus İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Patroclus isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Patroclus

Patroclus İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Patroclus isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Patroclus

Patroclus İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Patroclus ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Patroclus İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Patroclus ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Canayakın, Maceracı, Sırdaş, Soğukkanlı, Yetenekli, Misafirperver, Espirili olmalarıdır.

Patroclus İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Patroclus ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Sessiz, Gaddar, İçine Kapanık, Tembel, Obur, Aceleci, Baskıcı olmalarıdır.

Patroclus isminin Notasyonları Nelerdir?

Patroclus isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
T: Tokat
R: Rize
O: Ordu
C: Ceyhan
L: Lüleburgaz
U: Uşak
S: Sinop

Patroclus Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
T: Temel
R: Rasim
O: Osman
C: Cemal
L: Lokum
U: Ufuk
S: Serhat

Patroclus isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
T: Tanfo
R: Romeo
O: Oscar
C: Charlie
L: Lima
U: Uniform
S: Sierra

Patroclus isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
T: Turgut
R: Reis
O: Oruç
C: Cemal
L: Levent
U: Umman
S: Seydi

Patroclus İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Patroclus ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Patroclus ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Patroclus ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Patroclus İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.