İsim Arama

Pasha İsminin Anlamı Nedir? Pasha Ne Demek?

Pasha ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Pasha isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Pasha isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Pasha isminin anlamı nedir? Pasha ne demek?

Pasha isminin anlamı nedir?
  • Pasha isminin cinsiyeti: Erkek
  • Pasha isminin kökeni: Yunanca
  • Pasha isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Pasha ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Pasha ismindeki harf sayısı: 5
  • Pasha isminin rengi: Mavi
  • Pasha isminin nitelikeri: Haylaz, İnatçı, Dürüst, Tez Canlı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Pasha

Pasha isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Pasha ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

P: Her ortamda özgüvene sahiptir ve herkes bunun farkındadır. Kendinden çok emindir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
H: Sakin ve durağan, Monoton bir yaşam tercih eder. Sakinlik en belirgin özelliğidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Pasha isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Pasha İsmiyle Uyumlu İsimler

Pasha İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Ayesha, Mysha, Natasha, Divsha, Aiesha, Alesha, Kadisha, Aaeesha, Ayisha, Natosha

Pasha İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Birsha, Alyosha, Elisha, Paschal, Pasha, Abrasha, Baasha, Eleisha, Abisha

Pasha ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Pasha İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Pasha İsmi Konulabilir Mi?

Pasha isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Pasha isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Pasha İsmi Caiz Mi?

Pasha ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Pasha isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Pasha İsminin Özellikleri

Pasha isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Entellektüel ve genel kültürü çok geniş olan insanlardır. İnsanların ilk izlenimleri çok pozitiftir. Ancak biraz mesafeli bulabilirler. Hislerine çok güvenirler ve hisleriyle hareket ederler. Ancak bazen hislerine güvenerek sabırsızlık yapabilir ve başarısız olabilirler. Olayları akışına bırakmaları ve zaman konusunda biraz da toleranslı olmaları gerekebilir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Para kazanmayı ve bir o kadar da harcamayı çok severler. Yaratıcı, üretken insanlardır. Çoğu zaman içgüdüleri, hisleri ile hareket ederler. Yalnız hareket etmeyi severler. Bazen kuşkucu insanlar olabilirler. Kuşkularına yenik düşmeleri sorunlar yaratabilir

Pasha İsminin Sayı Analizi

Pasha isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

P: 20
A: 1
S: 22
H: 10
A: 1

Pasha isminin numerolojik değeri: 54

Pasha İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Pasha İsmi İle Akrostiş Şiirler

Prensim oldun beyaz atınla
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
Hep yanımaydın oysa ben de tükenmek bilmez bir rüya
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım

Pasha İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Pasha isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Pasha

Pasha İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Pasha isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Pasha

Pasha İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Pasha isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Pasha

Pasha İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Pasha ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Pasha İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Pasha ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Özgüvenli, Girişken, Espirili, Sakin olmalarıdır.

Pasha İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Pasha ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kendini Beğenmiş, Agresif, Baskıcı, Panik olmalarıdır.

Pasha isminin Notasyonları Nelerdir?

Pasha isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

P: Polatlı
A: Adana
S: Sinop
H: Hatay
A: Adana

Pasha Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Ahmet
S: Serhat
H: Hasan
A: Ahmet

Pasha isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Papa
A: Alfa
S: Sierra
H: Hotel
A: Alfa

Pasha isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

P: Poyraz
A: Aydın
S: Seydi
H: Halat
A: Aydın

Pasha İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Pasha ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Pasha ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Pasha ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Pasha İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.