İsim Arama

Bedros İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Bedros isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Bedros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Bedros isminin anlamı nedir? Bedros ne demek?

  • Bedros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Bedros isminin kökeni: Yunanca
  • Bedros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Bedros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Bedros ismindeki harf sayısı: 6
  • Bedros isminin rengi: Mavi
  • Bedros isminin nitelikeri: Sevimli, Çalışkan, Agresif, Komik, Pozitif, Dürüst

Bedros İsminin Anlamı Nedir? Bedros Ne Demek?

Bedros isminin anlamı nedir?

Bedros İsminin Analizi

Bedros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Bedros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Bedros İsminin Harf ve Sayı Analizi

Bedros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Bedros İsmiyle Uyumlu İsimler

Bedros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Bedreka, Beder, Katharos, Bedriye, Keros, Bedirnisa, Bedahşan, Kairos, Bedia, Bedis

Bedros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gregoros, Leandros, Isidoros, Theros, Bedri, Andros, Bedir, Boutros, Eros, Bedel

Bedros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Bedros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Bedros İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Bedros ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Bedros İsmi Konulabilir Mi?

Bedros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Bedros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Bedros İsmi Caiz Mi?

Bedros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Bedros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Bedros İsminin Diyanetteki Anlamı

Bedros isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Bedros isminin anlamı: Güvenilir / sarsılmaz kaya,

Bedros İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Bedros ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Bedros ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Bedros ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Bedros ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Bedros İsminin Özellikleri

Bedros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Duygusal insanlardır. Bazı zamanlarda içe kapanık bile olabilirler. Çok şefkatli, merhametli ve iyi huylu insanlardır. Dost canlısı, barışçıl insanlardır. Başkalarını mutlu etmek onları çok mutlu eder. Oldukça sağdık ve evlerine düşkün insanlardır. Ancak biraz daha açık görüşlü olmalı ve kendilerini daha fazla düşünmeleri gerekebilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Bedros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Bedros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Bazen oturup düşünüyorumda,
Ellrin ellerimde olmayınca
Dimple
Rengarenk günlere uyanırız yar
Onurunla yürü zorlukları yen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Bedros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Bedros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Bedros

Bedros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Bedros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Bedros

Bedros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Bedros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Bedros

Bedros İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Bedros isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Bedros isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Bedros isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Bedros isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Bedros isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Bedros isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Bedros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Bedros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Bedros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Bedros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Sıcakkanlı, Duygusal, Güçlü, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Bedros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Bedros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Aşırı Duygusal, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Bedros isminin Notasyonları Nelerdir?

Bedros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

B: Bolu
E: Edirne
D: Denizli
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Bedros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Behçet
E: Ekrem
D: Davut
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Bedros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Bravo
E: Echo
D: Delta
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Bedros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

B: Burak
E: Engin
D: Deniz
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Bedros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Bedros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Bedros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Bedros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Bedros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

bedros isminin numerolojisi, bedros isminin enerjisi, bedros isminin arapça yazlışı, bedros isminin hikayesi, bedros isminin burcu, bedros isminin uğurlu sayısı, bedros isminin ebced değeri, bedros isminin rengi, bedros isminin harf analizi