İsim Arama

Kedros İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Kedros isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Kedros isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Kedros isminin anlamı nedir? Kedros ne demek?

  • Kedros isminin cinsiyeti: Erkek
  • Kedros isminin kökeni: Yunanca
  • Kedros isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Kedros ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Kedros ismindeki harf sayısı: 6
  • Kedros isminin rengi: Mavi
  • Kedros isminin nitelikeri: Hayalperest, Çalışkan, Agresif, Komik, Pozitif, Dürüst

Kedros İsminin Anlamı Nedir? Kedros Ne Demek?

Kedros isminin anlamı nedir?

Kedros İsminin Analizi

Kedros isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Kedros ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz iletişimle ilintilidir. Mutluluğunuz ve diğer insanları da huzuru için iletişim kurmayı öğrenmelisiniz. Hayatla oyun oynamayın; başıboşluk eninde sonunda başarısızlığa yol açacaktır. Neşeli, mutlu, etkileyici, nazik ve sevecen birisiniz. Tanıştığınız herkesi etkileme dürtüsü duyarsınız. Bu dürtü insanlara yaşadıkları dünyanın ne kadar zevkli olduğunu gösterme yeteneğinin simgesidir.

Zaman içinde düşündüklerinizi eyleme dönüştürmelisiniz; fakat bunları gerçekleştirirken belli bir düzende uygulamalısınız.

İfadenizi, asıl kendinizi ifade ederek ortaya koyacaksınız. Fikirlerinizi ve hislerinizi ifade etmek için her yolu deneyebilirsiniz.Bu, konuşma ve yazmada kelimeleri kullanarak yapılabilir. Bilgilerinizi insanlara aktarın. 3’ler hayata kaygısız bir hava getirir. Doğanızda öğreniyor olduğunuz şeyler önemlidir ve insanlara aktarılmalıdır.

Yaşama ve dünyaya yardımcı olan önemli gerçekleri keşfedip bunları insanlarla paylaşmamanın size ne gibi zararı olabilir

Kedros İsminin Harf ve Sayı Analizi

Kedros isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Kedros İsmiyle Uyumlu İsimler

Kedros İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Katharos, Kedma, Keros, Kairos

Kedros İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Kedar, Kedrwnn, Kedron, Boutros, Andros, Makaros, Telesphoros, Heliodoros, Stavros, Leandros

Kedros ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Kedros İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Kedros İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Kedros ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Kedros İsmi Konulabilir Mi?

Kedros isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Kedros isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Kedros İsmi Caiz Mi?

Kedros ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Kedros isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Kedros İsminin Diyanetteki Anlamı

Kedros isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Kedros isminin anlamı: Sedir Ağacı

Kedros İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Kedros ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Kedros ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Kedros ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Kedros ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Kedros İsminin Özellikleri

Kedros isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Kedros İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 6 olanlar:İNATÇI

Karakterinin en belirgin özelliği inatçılık.Lakabın “keçi”. Sana zorla birşey yaptırmak imkansız.Kendi hayatına dair kararların sadece sana ait olmasını istiyorsun.Bu nedenle seni uyaranların sözlerine pek kulak asmıyorsun.Bu da zaman zaman hata yapmana ve üzülmene sebep oluyor.İnatçılığının dışında ailene bağlı bir insansın.Senin için en değerli kişi annen.Onun davranışlarını örnek alıyorsun.Özgüvenin ve liderlik yeteneğin toplum içinde saygın bir yere sahip olmanı sağlıyor.İnsan ilişkilerinde yakaladığın başarıyı iş yaşamında da sürdürüyorsun.Çalışkanlığın ve azmin sana tüm kapıları açtırıyor.Karşı cinste aradığın özellikler ise sadakat ve dürüstlük.

Kedros İsmi İle Akrostiş Şiirler

Karanlığım seninle bir son bulacak
Ellrin ellerimde olmayınca
Dimple
Rengarenk günlere uyanırız yar
Onurunla yürü zorlukları yen
Sana sarılmak belki en büyük hayalim,belki en masumca dileğim

Kedros İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Kedros isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Kedros

Kedros İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Kedros isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Kedros

Kedros İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Kedros isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Kedros

Kedros İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Kedros isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Kedros isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Kedros isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Kedros isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Kedros isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Kedros isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Kedros İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Kedros ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Kedros İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Kedros ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Duygusal, Güçlü, Maceracı, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Kedros İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Kedros ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Güçsüz, Gaddar, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Kedros isminin Notasyonları Nelerdir?

Kedros isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
E: Edirne
D: Denizli
R: Rize
O: Ordu
S: Sinop

Kedros Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
E: Ekrem
D: Davut
R: Rasim
O: Osman
S: Serhat

Kedros isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
E: Echo
D: Delta
R: Romeo
O: Oscar
S: Sierra

Kedros isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
E: Engin
D: Deniz
R: Reis
O: Oruç
S: Seydi

Kedros İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Kedros ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Kedros ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Kedros ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Kedros İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

kedros isminin numerolojisi, kedros isminin enerjisi, kedros isminin arapça yazlışı, kedros isminin hikayesi, kedros isminin burcu, kedros isminin uğurlu sayısı, kedros isminin ebced değeri, kedros isminin rengi, kedros isminin harf analizi