İsim Arama

Keril İsminin Anlamı Nedir? Keril Ne Demek?

Keril ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Keril isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Keril isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Keril isminin anlamı nedir? Keril ne demek?

Keril isminin anlamı nedir?
  • Keril isminin cinsiyeti: Erkek
  • Keril isminin kökeni: Yunanca
  • Keril isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Keril ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Keril ismindeki harf sayısı: 5
  • Keril isminin rengi: Mavi
  • Keril isminin nitelikeri: Hayalperest, Çalışkan, Komik, Yaramaz, Gösterişli

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Keril

Keril isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Keril ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.

Keril isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Keril İsmiyle Uyumlu İsimler

Keril İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Keros, Kerrin, Beril, Kerime, Keramet, Keren-Happuch, Keriman, Keres, Keren

Keril İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Diril, Kerop, Kervan, Gibril, Jibril, Kerim, Kerami, Kerimhan, Keremşah, Kerman

Keril ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Keril İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Keril İsmi Konulabilir Mi?

Keril isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Keril isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Keril İsmi Caiz Mi?

Keril ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Keril isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Keril İsminin Özellikleri

Keril isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Keril İsminin Sayı Analizi

Keril isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

K: 14
E: 6
R: 21
İ: 12
L: 15

Keril isminin numerolojik değeri: 68

Keril İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Keril İsmi İle Akrostiş Şiirler

Kalbim çarpıyor
Eski masallardaki gibi yürekten sevdim
Rabbim beni sana bağışlasın
İnan ki yüreğime aşkı sen tattırdın
Lüle saçıyla karanlık şehirde, bir kadının gözü.

Keril İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Keril isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Keril

Keril İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Keril isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Keril

Keril İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Keril isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Keril

Keril İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Keril ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Keril İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Keril ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Romantik, Duygusal, Maceracı, Enerjik, Yetenekli olmalarıdır.

Keril İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Keril ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Kıskanç, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Kırılgan, Obur olmalarıdır.

Keril isminin Notasyonları Nelerdir?

Keril isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

K: Kars
E: Edirne
R: Rize
İ: İzmir
L: Lüleburgaz

Keril Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kadri
E: Ekrem
R: Rasim
İ: İrfan
L: Lokum

Keril isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kilo
E: Echo
R: Romeo
İ:
L: Lima

Keril isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

K: Kalyon
E: Engin
R: Reis
İ: İstif
L: Levent

Keril İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Keril ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Keril ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Keril ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Keril İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.