İsim Arama

Gergeli İsminin Anlamı Nedir? Gergeli Ne Demek?

Gergeli ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gergeli isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gergeli isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gergeli isminin anlamı nedir? Gergeli ne demek?

Gergeli isminin anlamı nedir?
  • Gergeli isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gergeli isminin kökeni: Yunanca
  • Gergeli isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gergeli ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gergeli ismindeki harf sayısı: 7
  • Gergeli isminin rengi: Mavi
  • Gergeli isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Komik, Gösterişli, Yaramaz

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gergeli

Gergeli isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gergeli ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Gergeli isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gergeli İsmiyle Uyumlu İsimler

Gergeli İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Tanseli, Nurseli, Ünseli, Sürmeli, Angeli, Gera, Günseli, Ezeli, Gülseli, Kutseli

Gergeli İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gerçek, Gergely, Taneli, Heli, Gershom, Türeli, Gerod, Geray, Gerçeker, Gerasimos

Gergeli ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gergeli İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gergeli İsmi Konulabilir Mi?

Gergeli isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gergeli isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gergeli İsmi Caiz Mi?

Gergeli ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gergeli isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gergeli İsminin Özellikleri

Gergeli isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Gergeli İsminin Sayı Analizi

Gergeli isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
R: 21
G: 8
E: 6
L: 15
İ: 12

Gergeli isminin numerolojik değeri: 76

Gergeli İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Gergeli İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Elleri elinde olmalı yarin derler
Rengarenk bir bahar için gel yarim dedim
Gecemi aydınlatan yüreğimin ışığısın sen
Elleri elinde olmalı yarin derler
Lakin biraz bana gül artık yarim
İnsanlar anlatır oldu bizi herkese

Gergeli İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gergeli isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gergeli

Gergeli İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gergeli isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gergeli

Gergeli İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gergeli isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gergeli

Gergeli İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gergeli ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gergeli İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gergeli ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Maceracı, Yetenekli, Enerjik olmalarıdır.

Gergeli İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gergeli ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Obur, Kırılgan olmalarıdır.

Gergeli isminin Notasyonları Nelerdir?

Gergeli isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
R: Rize
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir

Gergeli Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
R: Rasim
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan

Gergeli isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
R: Romeo
G: Golf
E: Echo
L: Lima
İ:

Gergeli isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
R: Reis
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
İ: İstif

Gergeli İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gergeli ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gergeli ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gergeli ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gergeli İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.