İsim Arama

Gergely İsminin Anlamı Nedir? Gergely Ne Demek?

Gergely ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gergely isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gergely isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gergely isminin anlamı nedir? Gergely ne demek?

Gergely isminin anlamı nedir?
  • Gergely isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gergely isminin kökeni: Yunanca
  • Gergely isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gergely ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gergely ismindeki harf sayısı: 7
  • Gergely isminin rengi: Mavi
  • Gergely isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Komik, Gösterişli, Maceracı

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gergely

Gergely isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gergely ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
Y: Geçmiş üzüntüleri sürekli yaşarlar, Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır.

Gergely isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gergely İsmiyle Uyumlu İsimler

Gergely İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gergesenes, Gera, Nayely, Gerdengaz

Gergely İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gergeli, German, Gerod, Gerçek, Geregin, Zachely, Geray, Gershom, Gergely, Ely

Gergely ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gergely İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gergely İsmi Konulabilir Mi?

Gergely isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gergely isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gergely İsmi Caiz Mi?

Gergely ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gergely isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gergely İsminin Özellikleri

Gergely isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Özgürlüklerine çok düşkün insanlardır. Kuralları sevmezler. Kendi bildiklerini yapmayı tercih ederler. Tutkuları ve cesaretleri doğal ve rahat davranmalarını sağlar. Diğer insanlar ne düşür diye çok fazla dert etmezler. Sitil sahibi insanlardır. Karar verirken biraz sabırlı olmaları hata yapmalarını engelleyebilir.Ancak sezgilerinize güvenmekten asla vazgeçmezler.

Gergely İsminin Sayı Analizi

Gergely isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
R: 21
G: 8
E: 6
L: 15
Y: 28

Gergely isminin numerolojik değeri: 92

Gergely İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 7 olanlar:MERHAMETLİ

Karakterinin en belirgin özelliği merhamet.Herkese ikinci bir şans vermekten yanasın.Yapılan hataları daima affediyor ve unutuyorsun.Kinci değilsin.Ancak bazen insanlar bu yönünü sömürebiliyor.Bu nedenle, kimi zaman üzülüyorsun.Fakat gerçek dostların senin iyi niyetini ve merhametini takdir ediyorlar.Dünyevi şeylere bağlılığın yok.Hayatın fani, kırgınlıkların saçma olduğunu savunuyorsun.Bu nedenle, dostlarına karşı çok titiz ve hoşgörülü davranıyorsun.Zor durumda olan insanlara yardım etmekten hoşlanıyorsun.Herkesi mutlu görmek istiyorsun.Karşı cinste aradığın özellikler ise iyi niyet ve samimiyet.

Gergely İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gücüm kalmaz özlerim seni
En güzel yıllarım hasretle geçti
Rüyalarımda bile sen yağmalıydın delice,
Gücüm kalmaz özlerim seni
En güzel yıllarım hasretle geçti
Lütfunla birim, diriyim, yeniyim, ben zevkle yaşıyorum kaderimi
Yelkenleri gönlümün sana açılmış

Gergely İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gergely isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gergely

Gergely İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gergely isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gergely

Gergely İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gergely isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gergely

Gergely İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gergely ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gergely İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gergely ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Maceracı, Yetenekli, Gezgin olmalarıdır.

Gergely İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gergely ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Obur, Geçmişte Yaşayan olmalarıdır.

Gergely isminin Notasyonları Nelerdir?

Gergely isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
R: Rize
G: Giresin
E: Edirne
L: Lüleburgaz
Y: Yozgat

Gergely Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
R: Rasim
G: Galip
E: Ekrem
L: Lokum
Y: Yahya

Gergely isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
R: Romeo
G: Golf
E: Echo
L: Lima
Y: Yankee

Gergely isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
R: Reis
G: Gabya
E: Engin
L: Levent
Y: Yılmaz

Gergely İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gergely ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gergely ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gergely ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gergely İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.