İsim Arama

Gerasimos İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Gerasimos isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Gerasimos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gerasimos isminin anlamı nedir? Gerasimos ne demek?

  • Gerasimos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gerasimos isminin kökeni: Yunanca
  • Gerasimos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gerasimos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gerasimos ismindeki harf sayısı: 9
  • Gerasimos isminin rengi: Mavi
  • Gerasimos isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Komik, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu, Pozitif

Gerasimos İsminin Anlamı Nedir? Gerasimos Ne Demek?

Gerasimos isminin anlamı nedir?

Gerasimos İsminin Analizi

Gerasimos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gerasimos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunuzu diğer insanlara ispatlayın. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insansınız. Önemli işler başarmak için buradasınız. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliğinizi kullanarak bunu başarabilirsiniz.

İfadenizi, irade gücünüzle ortaya koyacaksınız.Bu üstünlük taslamak anlamına gelmez.Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur.Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşacaksınız.Kişisel maddi çıkarlarınızı önemsemeyin. 4 yapıcının sayısıdır ve size sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olacaksınız

Gerasimos İsminin Harf ve Sayı Analizi

Gerasimos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gerasimos İsmiyle Uyumlu İsimler

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demos, Gera, Gerdengaz, Patmos, Gergesenes

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Gerçeker, Gerçek, Maximos, Gerasimos, Zosimos, Gersom, Gergeli, Gershom, Didymos, Amos

Gerasimos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gerasimos İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Gerasimos ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Gerasimos İsmi Konulabilir Mi?

Gerasimos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gerasimos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gerasimos İsmi Caiz Mi?

Gerasimos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gerasimos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gerasimos İsminin Diyanetteki Anlamı

Gerasimos isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Gerasimos isminin anlamı: Eski Sayın

Gerasimos İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Gerasimos ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Gerasimos ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Gerasimos ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Gerasimos ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Gerasimos İsminin Özellikleri

Gerasimos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Gerasimos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Gerasimos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gönlümü vermişim ona
Ellerini bırakmak istemiyorum.
Ruhunda kopar derin fırtınalar
Ama inan çok özleniyorsun
Sonsuza kadar gülerek
İnan bende senin için atan bir deli kalp var
Mavi gökyüzü ve deniz
Olumsuzlukları unut artık ey yarim
Sonsuza kadar gülerek

Gerasimos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gerasimos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gerasimos

Gerasimos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gerasimos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gerasimos

Gerasimos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gerasimos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gerasimos

Gerasimos İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Gerasimos isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Gerasimos isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Gerasimos isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Gerasimos isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Gerasimos isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Gerasimos isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Gerasimos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gerasimos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gerasimos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gerasimos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Maceracı, Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki, Sırdaş olmalarıdır.

Gerasimos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gerasimos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık olmalarıdır.

Gerasimos isminin Notasyonları Nelerdir?

Gerasimos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
R: Rize
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
O: Ordu
S: Sinop

Gerasimos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
O: Osman
S: Serhat

Gerasimos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike
O: Oscar
S: Sierra

Gerasimos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
R: Reis
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
O: Oruç
S: Seydi

Gerasimos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gerasimos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gerasimos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gerasimos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gerasimos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

gerasimos isminin numerolojisi, gerasimos isminin enerjisi, gerasimos isminin arapça yazlışı, gerasimos isminin hikayesi, gerasimos isminin burcu, gerasimos isminin uğurlu sayısı, gerasimos isminin ebced değeri, gerasimos isminin rengi, gerasimos isminin harf analizi