İsim Arama

Demos İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Demos isminin anlamını merak ediyorlar. Konu hakkında aranan bir diğer konu başlığı da Demos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demos isminin anlamı nedir? Demos ne demek?

  • Demos isminin cinsiyeti: Kız
  • Demos isminin kökeni: Yunanca
  • Demos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demos ismindeki harf sayısı: 5
  • Demos isminin rengi: Pembe
  • Demos isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Pozitif, Dürüst

Demos İsminin Anlamı Nedir? Demos Ne Demek?

Demos isminin anlamı nedir?

Demos İsminin Analizi

Demos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

Sizin gizil gücünüz paylaşımcılıktır. Sempatinizi ve anlayışınızı geliştirmeyi öğrenmelisiniz. Paylaşım sadece iki kişi arasında olmaz, gurup içinde işbirliği yapmayı öğrenin. Nazik ve saygılı olun, siz titiz ve arkadaş canlısı bir kişisiniz. Evrensel barışı sağlamak için çalışacaksınız. Paylaşımcılık her zaman için sadece iki kişi arasında değildir, bu ortaklığı tüm evrene yayın.

İfadenizi, hayatınızı paylaşanlar arasında uyum yaratarak ortaya koyacaksınız.Her zaman geri planda kalmayı tercih ediyorsunuz.Tinsel çalışmalarınızı kollektif olarak yapacaksınız.Duygusal doğanız sizi yeteneklerinizi gizleyecek kadar mütevazi yapıyor.Hayata ilgisizlikle bakmaya çalışın, aksi takdirde aşırı duygusal tepkileriniz size zarar verebilir

Demos İsminin Harf ve Sayı Analizi

Demos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demos İsmiyle Uyumlu İsimler

Demos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demre, Demetria, Demos, Demetra, Demas, Demet, Demhoş, Patmos

Demos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demirtuğ, Demirdelen, Demirkoç, Demirkaya, Demirtay, Demetris, Demir, Demirman, Demirkök, Demirgüç

Demos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demos İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Demos ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Demos İsmi Konulabilir Mi?

Demos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demos İsmi Caiz Mi?

Demos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demos İsminin Diyanetteki Anlamı

Demos isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Demos isminin anlamı: popüler

Demos İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Demos ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocuğumuza Demos ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Demos ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Demos ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Demos İsminin Özellikleri

Demos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Demos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Demos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dertlerime gelipte son verir misin
Elinden tutup gezmek hakkımdır
Minicik yüreğimi
Onurunla yürü zorlukları yen
Sensiz kalmak beni korkutuyor yar

Demos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demos

Demos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demos

Demos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demos

Demos İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Demos isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Demos isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Demos isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Demos isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Demos isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Demos isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Demos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Sırdaş, Espirili olmalarıdır.

Demos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık, Baskıcı olmalarıdır.

Demos isminin Notasyonları Nelerdir?

Demos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
O: Ordu
S: Sinop

Demos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
O: Osman
S: Serhat

Demos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
O: Oscar
S: Sierra

Demos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
O: Oruç
S: Seydi

Demos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

demos isminin numerolojisi, demos isminin enerjisi, demos isminin arapça yazlışı, demos isminin hikayesi, demos isminin burcu, demos isminin uğurlu sayısı, demos isminin ebced değeri, demos isminin rengi, demos isminin harf analizi