İsim Arama

Demre İsminin Anlamı

Demre isminin anlamı nedir? Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına isim araştırması yaparken, Demre isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demre isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demre isminin anlamı nedir? Demre ne demek?

  • Demre isminin cinsiyeti: Kız
  • Demre isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Demre isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demre ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Demre ismindeki harf sayısı: 5
  • Demre isminin rengi: Pembe
  • Demre isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Komik

Demre İsminin Anlamı Nedir? Demre Ne Demek?

Demre isminin anlamı nedir?

Bulunuduğuz Yerin Posta Kodu Nedir?

İsim Analizi Demre

Demre isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demre ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.

Demre isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demre İsmiyle Uyumlu İsimler

Demre İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demre, Amre, Demetria, Demhoş, Demas, Demet, Demetra, Demos, Cemre, Temre

Demre İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Demirkök, Demetrio, Demirşah, Demirgüç, Demiriz, Demirdöven, Demren, Demirkoç, Demirtaş, Demirman

Demre ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demre İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demre İsmi Kuranda Geçiyor mu?

Demre ismi kuranda Geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada kötü bir isim olduğu anlamına gelmez. Kuran'da geçmese de koyabileceğimiz çok sayıda güzel ve anlamlı isimler bulunmaktadır. Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

Demre İsmi Konulabilir Mi?

Demre isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demre isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demre İsmi Caiz Mi?

Demre ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demre isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demre İsminin Diyanetteki Anlamı

Demre isminin diyanetteki anlamı bulunamadı! Sitemizde yer alan bilgilere göre Demre isminin anlamı: Kale. Antalya ilinin tarihi ve turistik ilçelerinden birisi.

Demre İsmiyle İlgili Verilen Fetva

Benim Demre ismi hakkında sormak istediğim bir sorum olacak. Doğacak olan çocğumuza Demre ismini koymayı düşünüyoruz. İsim anlamının güzel ve dinen cazip olmasını istiyoruz. Sizce Demre ismin koymanın bir sakıncası var mı? .

Demre ismini koymanızda her hangi bir sakınca ve engel yoktur. Bize göre çok güzel isim koymuş olursunuz. Sağlıklı günler dileriz.

Demre İsminin Özellikleri

Demre isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Demre İsminin Sayı Analizi

Demre isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
R: 21
E: 6

Demre isminin numerolojik değeri: 54

Demre İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Demre İsmi İle Akrostiş Şiirler

Derya gözlerinde boğulup gitsem
El ele mutluluğa koşacağız biz
Mutluluğu çok gördün istemedin seni sevmemi
Resmin mabedim olmuş din-i aşkta
El ele mutluluğa koşacağız biz

Demre İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demre isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demre

Demre İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demre isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demre

Demre İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demre isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demre

Demre İsminin Diğer Dillerde Yazılışı

Demre isminin diğer dillerde yazılışına bakıyorsunuz.

Demre isminin Arapça Yazılışı: Çevrilemedi

Demre isminin Osmanlıca Yazılışı: Çevrilemedi

Demre isminin Japonca Yazılışı: Çevrilemedi

Demre isminin Korece Yazılışı: Çevrilemedi

Demre isminin Çince Yazılışı: Çevrilemedi

Demre İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Demre ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Demre İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demre ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Maceracı olmalarıdır.

Demre İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demre ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Gaddar olmalarıdır.

Demre isminin Notasyonları Nelerdir?

Demre isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
R: Rize
E: Edirne

Demre Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
R: Rasim
E: Ekrem

Demre isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
R: Romeo
E: Echo

Demre isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
R: Reis
E: Engin

Demre İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demre ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demre ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demre ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demre İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.

demre isminin numerolojisi, demre isminin enerjisi, demre isminin arapça yazlışı, demre isminin hikayesi, demre isminin burcu, demre isminin uğurlu sayısı, demre isminin ebced değeri, demre isminin rengi, demre isminin harf analizi