İsim Arama

Aleda İsminin Anlamı Nedir? Aleda Ne Demek?

Aleda ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Aleda isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Aleda isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Aleda isminin anlamı nedir? Aleda ne demek?

Aleda isminin anlamı nedir?
  • Aleda isminin cinsiyeti: Kız
  • Aleda isminin kökeni: Bilinmiyor
  • Aleda isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Aleda ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Aleda ismindeki harf sayısı: 5
  • Aleda isminin rengi: Pembe
  • Aleda isminin nitelikeri: İnatçı, Gösterişli, Çalışkan, Agresif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Aleda

Aleda isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Aleda ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.

Aleda isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Aleda İsmiyle Uyumlu İsimler

Aleda İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Alecta, Alesha, Leda, Andromeda, Fareeda, Nurseda, Bethseda, Meda, Aleyna, Eda

Aleda İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Alexio, Bleda, Alexei, Aleister, Beleda, Alexander, Alexius, Aleksanteri, Alexandor, Alexus

Aleda ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Aleda İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Aleda İsmi Konulabilir Mi?

Aleda isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Aleda isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Aleda İsmi Caiz Mi?

Aleda ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Aleda isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Aleda İsminin Özellikleri

Aleda isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aleda İsminin Sayı Analizi

Aleda isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

A: 1
L: 15
E: 6
D: 5
A: 1

Aleda isminin numerolojik değeri: 28

Aleda İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Aleda İsmi İle Akrostiş Şiirler

Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
En çok da ahu gözlerini özledim
Dilara Ö.
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar

Aleda İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Aleda isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Aleda

Aleda İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Aleda isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Aleda

Aleda İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Aleda isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Aleda

Aleda İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Aleda ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Aleda İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Aleda ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Girişken, Yetenekli, Duygusal, Güçlü olmalarıdır.

Aleda İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Aleda ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Agresif, Obur, Gereksiz İnatçı, Güçsüz olmalarıdır.

Aleda isminin Notasyonları Nelerdir?

Aleda isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

A: Adana
L: Lüleburgaz
E: Edirne
D: Denizli
A: Adana

Aleda Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Ahmet
L: Lokum
E: Ekrem
D: Davut
A: Ahmet

Aleda isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Alfa
L: Lima
E: Echo
D: Delta
A: Alfa

Aleda isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

A: Aydın
L: Levent
E: Engin
D: Deniz
A: Aydın

Aleda İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Aleda ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Aleda ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Aleda ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Aleda İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.