İsim Arama

Gerasimos İsminin Anlamı Nedir? Gerasimos Ne Demek?

Gerasimos ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Gerasimos isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Gerasimos isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Gerasimos isminin anlamı nedir? Gerasimos ne demek?

Gerasimos isminin anlamı nedir?
  • Gerasimos isminin cinsiyeti: Erkek
  • Gerasimos isminin kökeni: Yunanca
  • Gerasimos isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Gerasimos ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Gerasimos ismindeki harf sayısı: 9
  • Gerasimos isminin rengi: Mavi
  • Gerasimos isminin nitelikeri: Tembel, Çalışkan, Komik, İnatçı, Dürüst, Yaramaz, Uyumlu, Pozitif

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Gerasimos

Gerasimos isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Gerasimos ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

G: Sürekli güce ihtiyaç duyar. Bunu elde etmek için herşeyi yapar ve çok inatçıdır.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
O: Kendi içine kapalıdır. Gizliliği sever ve sır saklar. Kişiliklerini sergilemek yerine keşfedilmeyi ve gizemli görünmeyi tercih eder.
S: Hayalperest, Hayal kurmak onun için bir eğlencedir. Ve bunu yaparken aşırıya kaçmaktan hiç korkmaz. Hayalperesttir.

Gerasimos isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Gerasimos İsmiyle Uyumlu İsimler

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Gergesenes, Patmos, Demos, Gera, Gerdengaz

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Geray, Gerçek, Amos, Maximos, Gershom, Gergeli, Zosimos, Gerod, Gerçeker, German

Gerasimos ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Gerasimos İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Gerasimos İsmi Konulabilir Mi?

Gerasimos isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Gerasimos isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Gerasimos İsmi Caiz Mi?

Gerasimos ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Gerasimos isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Gerasimos İsminin Özellikleri

Gerasimos isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Oldukça aktif, entelektüel insanlardır. Öğrenmeyi çok severler. Öğrendiklerini kullanarak sorunları çözme yetenekleri oldukça fazladır. Geleceği görebilen insanlardır. Kendilerini bazen medyum gibi bile hissederler. Özellikle parasal konularda iyi yatırımlar yapabilirler. Kendi ayaklarında durabilen, sistemli, düzenli yaşamayı seven inanlardır.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Sihirbaz gibidirler.Zorlukların üstesinden gelmek için mutlaka bir yol bulurlar. Çok sıcak kanlı ve tutkulu insanlardır. Hisleri çok kuvvetlidir. Ancak yine de dikkatli olmaları gerekir. Hislerine güvenerek davrandıklarında çok büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirler. Bu nedenle hemen hareket etmeden beklemeleri gerekebilir. Duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirler.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Hayatta limitlerini hep üst düzeyde tutan insanlardır. Hem sezgileri hem de azimleri oldukça fazladır. Kendi sınırları vardır. Kuralları, kanunları severler. Bunun yanında derin düşünceli insanlardır. Ancak kıskanç insanlar olabilirler. Çok şüpheci ve karamsar olabilirler.

Gerasimos İsminin Sayı Analizi

Gerasimos isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

G: 8
E: 6
R: 21
A: 1
S: 22
İ: 12
M: 16
O: 18
S: 22

Gerasimos isminin numerolojik değeri: 126

Gerasimos İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Gerasimos İsmi İle Akrostiş Şiirler

Gerçekler kaçınılmazdı benim için yalan yolunda
Elbet birgün sen de göreceksin kelamı
Rengarenk bir dünyada yaşattın beni
Anlaşalım bir ömür ayrılmayalım
Sana aşığım ben inan sevdiğim
İstedim cevabımı bu aşkın benle zoru nedir
Masmavi derinliğin ötesindeki yıldırım adeta içimde ukte..
Olmaz olsun böyle ızdırap
Sana aşığım ben inan sevdiğim

Gerasimos İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Gerasimos isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Gerasimos

Gerasimos İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Gerasimos isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Gerasimos

Gerasimos İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Gerasimos isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Gerasimos

Gerasimos İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Gerasimos ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Gerasimos İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Gerasimos ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Hırslı, Duygusal, Maceracı, Girişken, Espirili, Enerjik, Zeki, Sırdaş olmalarıdır.

Gerasimos İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Gerasimos ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Sır Saklayamayan, Gereksiz İnatçı, Gaddar, Agresif, Baskıcı, Kırılgan, Sanat Yönü Başarısız, İçine Kapanık olmalarıdır.

Gerasimos isminin Notasyonları Nelerdir?

Gerasimos isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

G: Giresin
E: Edirne
R: Rize
A: Adana
S: Sinop
İ: İzmir
M: Muş
O: Ordu
S: Sinop

Gerasimos Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Galip
E: Ekrem
R: Rasim
A: Ahmet
S: Serhat
İ: İrfan
M: Mehmet
O: Osman
S: Serhat

Gerasimos isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Golf
E: Echo
R: Romeo
A: Alfa
S: Sierra
İ:
M: Mike
O: Oscar
S: Sierra

Gerasimos isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

G: Gabya
E: Engin
R: Reis
A: Aydın
S: Seydi
İ: İstif
M: Merih
O: Oruç
S: Seydi

Gerasimos İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Gerasimos ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Gerasimos ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Gerasimos ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Gerasimos İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.