İsim Arama

Demir İsminin Anlamı Nedir? Demir Ne Demek?

Demir ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Demir isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Demir isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Demir isminin anlamı nedir? Demir ne demek?

Demir isminin anlamı nedir?
  • Demir isminin cinsiyeti: Erkek
  • Demir isminin kökeni: Türkçe
  • Demir isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Demir ismi kuranda geçiyor mu: geçiyor
  • Demir ismindeki harf sayısı: 5
  • Demir isminin rengi: Mavi
  • Demir isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Uyumlu, Yaramaz, Komik

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Demir

Demir isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Demir ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
M: Zeki ve zeki olduğu kadar başarılıdır. Özellikle ticaret faaliyetlerini sever ve başarılı olur.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
R: Sert yapıya sahiptir. Karar verirken çok güçlük çeker. Tereddüt hayatının bir parçasıdır.

Demir isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Demir İsmiyle Uyumlu İsimler

Demir İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Demas, Mir, Demetra, Demre, Demet, Demetria, Demhoş, Belemir, Jinmir, Demos

Demir İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Taydemir, Özdemir, Demirman, Balamir, Demirşah, Demirgüç, Demirçay, Demiriz, Demirbüken, İldemir

Demir ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Demir İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Demir İsmi Konulabilir Mi?

Demir isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Demir isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Demir İsmi Caiz Mi?

Demir ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Demir isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Demir İsminin Özellikleri

Demir isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Tam bir iş koliktirler. Enerjileri hiç bitmez. Uykuyla hiç işler yoktur. Oldukça sağlıklıdırlar. Evcimen insanlardır. Ev hayatını çok severler. Maddi durumlarına çok dikkat ederler. Hesapçı insanlardır.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

İç dünyalarında yaşadıkları yoğun duyguları dışarıya yansıtırlar. Olayları derinlemesine inceler ve düşünürler. İş ahlakları oldukça yüksektir. Bitip tükenmek bilmeyen bir enerji ile çalışırlar. Ancak iş ve özel hayatları arasındaki dengeyi ayarlamakta zorluk yaşayabilirler.

Demir İsminin Sayı Analizi

Demir isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
M: 16
İ: 12
R: 21

Demir isminin numerolojik değeri: 60

Demir İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 5 olanlar:GEZGİN

Karakterinin en belirgin özelliği değişim arzusu.Yeniliklerden hoşlanıyorsun.Yeni ülkeler görüp, yeni insanlar tanımak ve hiç bilmediğin yaşamları keşfetmek istiyorsun.Öğrendiğin her yeni şey seni değiştiriyor.Modadan ve genel düzenden hoşlanmıyorsun.Herkesten farklı olmak gerektiğine inanıyorsun.Gelenekler ve sınırları çizilmiş bir yaşam tarzı sana göre değil.İdealindeki ev bir karavan olabilir.İş yaşamında da değişiklikten yanasın.Birçok iş dalında, farklı mevkilerde çalışmaktan hoşlanıyorsun.Ancak asıl yapmak istediğin iş araştırmacılık.Karşı cinsle olan ilişkilerinde de gezgin ruhun ön planda.Daldan dala konuyor, her çiçeği koklamak istiyorsun.

Demir İsmi İle Akrostiş Şiirler

Darda zorda kalma bir ömür boyu
Elimden gelse ömrümü veririm sana
Mutlu olman için her şeyi yaparım
İnan seni çok seviyorum ben
Resimlerinde bile aşkı buluyorum ben

Demir İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Demir isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Demir

Demir İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Demir isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Demir

Demir İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Demir isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Demir

Demir İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

  • Demir Karahan: 2015 yılında “Milat” dizisinde İstihbarata Karşı Koyma Başkanlığı'nın başındaki Müsteşar Yardımcısı rolünü oynadı.Demir Karahan, 25 Mart 1944 tarihinde Adana’da doğmuştur. Asıl adı Demir Görgün’dür. istanbul’da Avusturya Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu ancak okulu bitirmeden yönetmen Duygu Sağıroğlu ile tanışınca tahsil hayatını bırakarak okuldan ayrıldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olmuştur. 1967 yılında ilk filmi ol...
  • Demir Demirkan: Demir Demirkan, 12 Agustos 1972 tarihinde Adana'da doğdu. Annesi Naciye Demirkan, babası Rauf Demirkan’dır. Nuhan, Serhan, Gürhan,Nilhan adlarında 4 kardeşi vardır. Liseyi İzmir Özel Çamlaraltı Koleji'nde bitirdi. Ankara, Bilkent Üniversitesi İngiliz dili ve edebiyatı bölümünden mezun oldu. Müzik hayatına 13 yaşında gitar çalarak başladı. Temel müzik teorisini kendi çabalarıyla öğrendikten hemen sonra kendi şarkılarını ve sözlerini yazmaya başladı. Ortaokul ve lise yıllarında okul bünyesinde kur...
  • Demir Özlü: Öykü ve roman yazarı Özlü, başlangıçta yapıtlarında varoluşçu bir dünya görüşünü benimsemiş, daha sonra toplumsal gerçekçilik doğrultusunda ürünler vermiştir. 1935 yılında istanbul’un Vefa semtinde doğdu.Ortaöğrenimini 1953 yılında Kabataş Erkek Lisesinde, yükseköğrenimini ise 1959’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.Okuduğu fakültede hukuk felsefesi asistanı oldu.Askerliğini er olarak tamamladıktan sonra kısa bir süre avukatlık yaptı.Daha sonra Fransa’ya giderek Paris Hukuk Fa...
Demir İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Demir ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Zeki, Enerjik, Maceracı olmalarıdır.

Demir İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Demir ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Sanat Yönü Başarısız, Kırılgan, Gaddar olmalarıdır.

Demir isminin Notasyonları Nelerdir?

Demir isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
M: Muş
İ: İzmir
R: Rize

Demir Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
M: Mehmet
İ: İrfan
R: Rasim

Demir isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
M: Mike
İ:
R: Romeo

Demir isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
M: Merih
İ: İstif
R: Reis

Demir İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Demir ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Demir ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Demir ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Demir İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.