İsim Arama

Delikanlı İsminin Anlamı Nedir? Delikanlı Ne Demek?

Delikanlı ismini doğacak çocukları için düşünen anne ve baba adayları isim araştırması yaparken, Delikanlı isminin anlamını merak ediyorlar. Merak edilen diğer konu da Delikanlı isminin Kur'an-ı Kerim'de yeri var mı sorusunun cevabı. Peki Delikanlı isminin anlamı nedir? Delikanlı ne demek?

Delikanlı isminin anlamı nedir?
  • Delikanlı isminin cinsiyeti: Erkek
  • Delikanlı isminin kökeni: Türkçe
  • Delikanlı isimli kişi sayısı: Bilinmiyor
  • Delikanlı ismi kuranda geçiyor mu: geçmiyor
  • Delikanlı ismindeki harf sayısı: 9
  • Delikanlı isminin rengi: Mavi
  • Delikanlı isminin nitelikeri: Agresif, Çalışkan, Gösterişli, Yaramaz, Hayalperest, İnatçı, Misafirperver, Zeki

Kuranda Geçen İsimler ve Anlamları

İsim Analizi Delikanlı

Delikanlı isminin analizi yapmak kişinin hangi karakteristik özelliklere sahip olduğunu öğrenmektir. Delikanlı ismindeki her harfe karşı bir karakteristik özellik denk gelmektedir.

D: Üstün güçlere sahip, Çok hırslıdır ve zorluklara karşı göğüs germeği sever. Güc temsilcisidir.
E: Ruhsal dünyası çok karışıktır. Üzüntü ve sevinci bir arada yaşayabilir ve bundan rahatsızlık duymaz.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
İ: Kırılgan, Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.
K: İş ve aşk hayatında başarılı, etrafınca tanınan ve sürekli başarılı olan bir kararktere sahiptir.
A: Atılgan-enerjik, olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. Bu kişiler genellikle spor yapmayı severler.
N: Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir.
L: En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir.
I: Çok ama çok duygusaldır. Hemen incinir ve kırılır. Hassas bir bünyeye sahiptir.

Delikanlı isimini taşıyanlar eşi yada sevgilisi ile isimlerinin uyumunu öğrenebilirler. Kader Sayınızı bulduktan sonra aşağıdaki isim uyumu analizi sayfasından isim uyumunu öğrenebilirler.

İsim Uyumu Analizi Nasıl Yapılır? İsim Kader Sayısı Nasıl Hesaplanır?

Delikanlı İsmiyle Uyumlu İsimler

Delikanlı İsmiyle Uyumlu Kız İsimleri

Delphine, Delfine, Delistan, Delal, Delphina, Delfin, Delta, Delilah, Delia, Delila

Delikanlı İsmiyle Uyumlu Erkek İsimleri

Odkanlı, Delâl, Anlı, Oranlı, Delice, Tezcanlı, Şanlı, Delikanlı, Delaiah, Özsanlı

Delikanlı ve istediğiniz herhangi bir isimle uyumlu isimleri bulabilirsiniz.

Delikanlı İsmiyle Uyumlu Tüm İsimler

Delikanlı İsmi Konulabilir Mi?

Delikanlı isminin çocuklara verilir mi yoksa verilmez mi konusunda görüşümüz bir sakınca olmadığı yönündedir. Delikanlı isminin anlam ve analizleri bakımından yeni doğan çocuklara verilebilir.

Delikanlı İsmi Caiz Mi?

Delikanlı ismi dini açıdan yada İslami açıdan caiz mi değil mi diye bakacak olursak, Delikanlı isminin hiçbir sakınca içermediğini söylemek gerekir.

Allah Resulü Hz. Muhammed (s.a.a) şöyle buyurmuştur: “Çocuğun babasının üzerindeki hakkı, ona güzel bir isim koymasıdır…” Peygamber İsimleri ve Anlamları

Delikanlı İsminin Özellikleri

Delikanlı isminin özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ayaklarını yere sağlam basmayı severler. Düşünmeden hareket etmeyi pek sevmezler. Mükemmeliyetçi insanlar. Sistemli, düzenli olmak onlar için çok önemlidir. Ancak bazı zamanlarda bu durum onları inatçı bir insan haline getirebilir. Baskı altındayken oldukça başarılıdırlar. Zorlukları yenmeyi bilirler.

Aşk insanlarıdır. Aşk için yaşarlar. Özgürlüklerine oldukça düşkündürler. Hayatı yaşamayı çok severler. Arkadaşlarıyla dışarıda eğlenmeye bayılırlar. Olayları farklı yönleriyle görebilme ve değerlendirebilme yetenekleri vardır. Objektif düşünen insanlardır.

Çok atak insanlardır. Olayların gidiş yönüne göre karar verirler. Yaşayarak öğrenmeyi severler. Ancak bazı zamanlarda karar verme süreleri uzar ve başarısız olabilirler. Oldukça dürüst ve hoşgörülü insanlardır. İyilik yapmayı çok severler. Seyahat etmeye bayılırlar. Atak olmaları nedeniyle sakarlıkları da olabilir.

Oldukça düşünceli ve merhametli insanlardır. Sanatsal yetenekleri fazladır ve yaratıcı insanlardır. Çok iyi gözlemcidirler. İyi bir modacı, yazar olabilirler. Ancak çok fazla işle uğraşmaktan bazen sıkıntı yaşayabilirler. Maymun iştahlı olabilirler ve işlerini bitirmeden başka işlere başlamaları başarısızlıklarına neden olabilir. Dengeli ve dikkatli hareket etmelidirler.

Sanatsal yetenekleri ve önsezileri oldukça kuvvetlidir. Yapacakları işlere odaklanırlar ve motivasyonları çok yüksektir. Yok sayılamayacak, hafife alınamayacak insanlardır. Ancak kaygı ve tereddüt içinde olurlar ise sinirlenmeye, şiddet göstermeye meyilli olabilirler.

Doğal bir liderdir. Kendi görüşlerine, düşüncelerine sahiptir. Diğer insanların etkisinde kalarak karar vermez. Sorumluluk ve görev almaktan kaçınmaz. Cesur insanlardır. Ancak bazı durumlarda cesaretlerini kontrol edip hemen karar vermemeli, esnek olabilmeli ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almalıdırlar.

Yaratıcı ve kendine özgü kişilerdir. Olaylara farklı gözle bakmayı severler. Yaptıkları işlerde çok azimlidirler. Sistematik ve düzenli bir hayatı severler. Yazmayı çok severler. Günlük tutmayı çok severler.

Çevrelerinden sempatik insanlar olarak bilinirler. Merhametli ve yardım sever olmak onların karakteristik özelliğidir. Ancak iyi niyetlerini kötüye kullanan insanlar da peşlerini ne yazık ki hiç bırakmaz.

Delikanlı İsminin Sayı Analizi

Delikanlı isminin numerolojisini isimde yer alan her bir harfin alfabedeki rakamsal karşılığına göre hesaplıyoruz.

D: 5
E: 6
L: 15
İ: 12
K: 14
A: 1
N: 17
L: 15
I: 11

Delikanlı isminin numerolojik değeri: 96

Delikanlı İsminin Anlam Falı

Numerolojinin en ilginç bölümlerinden biri de insanın isminin kaderine yaptığı etkidir.Ancak kesinlikle kabul edilmesi gereken en önemli nokta isim insan kaderini ancak bir oranda etkileyebilir. Kaderin tamamen isimden etkilendiğini düşünmek son derece yanlış bir inanış olacaktır. Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bütün Alilerin, Ahmetlerin veya Ayşelerin kaderi aynı olurdu. Bu durumda kesinlikle söz konusu olamaz.İsim falı Karakter, gelecek ve geçmişi sayılarla çözmeye çalışan fal bilim dalıdır. Başlangıcı ise Antik çağlara, Mezopotamya ve Eski Mısır'a kadar dayanır.

İsim grubu 8 olanlar:ÖZGÜR

Karakterinin en belirgin özelliği özgürlükçülük.Bir kişiye ya da bir yere bağlanmaktan hoşlanmıyorsun.Monoton bir yaşam sana göre değil.Bulunduğun ortam seni mutlu ediyor olsa bile, oraya bağlanmak istemiyorsun.Hayatının her alanında böyle davranıyorsun.Kısıtlanmayacağın işlerde çalışmak istiyorsun.Özgürlüğüne gelen en ufak bir tehdit istifa etmene neden olabiliyor.Bu nedenle, kendi işini kurma ve patron olma taraftarısın.Baskıcı bir aileye sahipsen genç yaşta evden ayrılabilirsin.Kimsenin sana karışmadığı, rahat bir yaşam kurmak istiyorsun.Özgürlüğüne olan düşkünlüğün karşı cinsle olan ilişkilerini de etkiliyor.Kıskanç ve seni kısıtlayan biriyle beraber olmana imkan yok.Aradığın özellikler ise neşe ve zeka.

Delikanlı İsmi İle Akrostiş Şiirler

Dilara Ö.
En çok da ahu gözlerini özledim
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
İçeri sen girince
Kollarımı sevdaya seninle açtım
Aşk ne sevda ne sende öğrendim yar
Nasıl yaparsın bensiz bir arkana dön baksan ne haldeyim SENSİZ…
Lafta sözde değil mutluluğu yaşattın yarim
Işıltılar pırıltılar içinde

Delikanlı İsminin Parmak Alfabesiyle Yazılışı

Delikanlı isiminin Türk işaret dilinde ve parmak alfabesiyle yazılışını aşağıdaki hareketli resimlerle öğrenebilir ve işitme engelli (sağır) insanlara isminizi söyleyebilirsiniz.

Delikanlı

Delikanlı İsminin Görme Engelliler İçin Yazılışı

Delikanlı isiminin görme engelliler için kabartmalı yazılışı aşağıdaki gibidir. Görme engelliler için kalıcı olması amacıyla karton üzerine yazılan ve parmak dokundurularak okunan özel bir yazı sistemi kullanırlar. Latin alfabesine benzemeyen ve üretilmesi daha kolay olan sade bir sistemle uygulanmış bu yazı, kartonu delerek yazılır. Braille Yazı, en basit olarak elle, tablet adı verilen plastik ya da metal alet ve çivi benzeri bir kalemle yazılır.

Delikanlı

Delikanlı İsminin Göktürk (Orhun) Alfabesiyle Yazılışı

Delikanlı isiminin göktürk/orkun alfabesiyle yazılışı aşağıdaki gibidir. Orhun harfleri kullanılarak yazılan metinde harfler bitişmez, ayrı yazılır. Sözcükler, aralarına üst üste iki nokta koyulmak suretiyle birbirinden ayrı yazılır.

Delikanlı

Delikanlı İsimli Tanınan/Ünlü Kişiler

Delikanlı ismine ait herhangi bir tanınan kişi eklenmemiştir. Tanınmış kişi eklemek mi istiyorsunuz? Bize yollayın hemen yayınlayalım.
Delikanlı İsminin Avantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı avantajları olsa da Delikanlı ismine ait kişilerin genel olarak avantajları: Güçlü, Duygusal, Yetenekli, Enerjik, Romantik, Girişken, Sağduyu Sahibi, Hassas olmalarıdır.

Delikanlı İsminin Dezavantajları Nelerdir?

Her bireyin kendine göre farklı dezavantajları olsa da Delikanlı ismine ait kişilerin generel olarak dezavantajları Güçsüz, Gereksiz İnatçı, Obur, Kırılgan, Kıskanç, Agresif, Hayal Dünyasında Yaşayan, Polyanacı olmalarıdır.

Delikanlı isminin Notasyonları Nelerdir?

Delikanlı isminin Türk Dil Kurumunda kabul görmüş notasyona göre yazılışı aşağıdaki şekildedir.

D: Denizli
E: Edirne
L: Lüleburgaz
İ: İzmir
K: Kars
A: Adana
N: Niğde
L: Lüleburgaz
I: Isparta

Delikanlı Yavuz isminin kara kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Davut
E: Ekrem
L: Lokum
İ: İrfan
K: Kadri
A: Ahmet
N: Nizam
L: Lokum
I: Irmak

Delikanlı isminin Nato ve Hava kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Delta
E: Echo
L: Lima
İ:
K: Kilo
A: Alfa
N: November
L: Lima
I: India

Delikanlı isminin deniz kuvvetleri notasyonuna göre yazılışı aşağıdaki şekildedir..

D: Deniz
E: Engin
L: Levent
İ: İstif
K: Kalyon
A: Aydın
N: Neptün
L: Levent
I: Irmak

Delikanlı İsmine Yorum Yaz

Yorum Yazma Kuralları: Delikanlı ismi hakkında yaptığınız yorumlar da hakeret içeren yada onur kırıcı cümleler olmamalıdır. Yorumlarınızı saygı çerçevesinde yorum yapınız. Diğer tüm isimlerde olduğu gibi Delikanlı ismine atılan hiçbir hakaret, küfür, argo içeren yorum kabul etmeyecektir. Delikanlı ismine göstermiş olduğunuz hassasiyetin tüm isimler için geçerli olduğunu unutmayınız.
captcha
Delikanlı İsmine Yapılan Yorumlar

Bu isme henüz yorum yapılmamış.